Çorum Mercek Haber

Milli Şairimiz “Asil” ile anılacak

Milli Şairimiz “Asil” ile anılacak

Çorum  Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen “Asil” 25 Aralık Çarşamba günü 2 seans halinde sahnelenecek.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 83. yılında anma etkinlikleri kapsamında Çorum Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan organizasyonda, ünlü şairin hayatından kesitler sunan ‘Asil’ adlı tiyatro oyunu sahnelenecek.

‘Asil’ adlı tiyatro oyunu 25 Aralık Çarşamba günü saat 14.00 ve 19.30 olmak üzere 2 seans şeklinde Çorumlularla buluşacak.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hüseyin Kurtça’nın yazdığı, Seyit Demir’in yönettiği tiyatro oyununa tüm Çorumluları davet etti.

Başkan Aşgın, “Türkler için oldukça önemli bir yere sahip olan milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 83. yılında anmak istedik. 1873 yılında doğan ve aramızdan 1936 yılında ayrılan şairimiz Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşüne ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna şahit oldu. Yaşamında I. ve II. Meşrutiyetin ilanı, İttihat ve Terakki’nin örgütlenmesi ve iktidar oluşu, II. Abdülhamit dönemi, Birinci Dünya Savaşı, İstiklal Savaşı, modernleşme yolunda atılan adımlar gibi olayları sığdırdı. Ülkenin o dönemlerde içerisinde bulunduğu zor dönemleri oldukça iyi gözlemleyen ve ülkemize İstiklal Marşı’nı hediye eden Mehmet Akif Ersoy’un hayatından kesitlerin yer alacağı “Asil” tiyatro oyununa tüm halkımızı davet ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ