Çorum Mercek Haber

Yasaklı gıda satışına geçit yok

Yasaklı gıda satışına geçit yok

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul çevrelerinde denetimleri sıkı tutuyor.

Denetimlerini ara vermeden rutin olarak sürdüren Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son zamanlarda yaşanan olayların ardından denetimlerini sıkılaştırdı.

Okul çevrelerinde gerçekleştirilen denetimlerde özellikle bakkal ve büfeler, ekipler tarafından kontrol edildi.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince okul etrafından bulunan bakkal ve büfelere yönelik gerçekleştirilen denetimlerde, ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu, genel hijyeni ve çalışma şartlarına bakıldı. Ekipler okul önlerindeki, öğrencilerin uğrak yeri olan pastane, kafeterya ve simitçilerle birlikte okul önlerindeki seyyar satıcıları da sıkı bir şekilde denetledi. 

Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin birçok alanda çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, özellikle öğrencilerin sağlığına zarar verecek öğrencileri etkileyecek hiçbir şeye izin vermeyeceklerini belirtti.

Aşgın, “Çocuklarımız geleceğimizin güvencesi ve yarınlarımız. Onların sağlığı bizim için çok önemli. Bu zamana kadar rutin olarak denetimler yapan Zabıta ekiplerimiz denetimlerini artırarak devam ediyor. Okul önlerinde üretim yeri belli olmayan, sağlıksız koşullarda gıda satışı yapılmasına asla izin vermiyoruz. Bunun yanı sıra okulların etrafında bulunan bakkal ve büfelerde de sıkı bir denetim yapıyoruz. Bu denetimler neticesinde öğrencilerimizin sağlığını olumsuz yönde etkileyecek olan gıdalara el koyuyor ve bunları imha ediyoruz. Amacımız vatandaşımızın huzur, esenlik ve sağlığını sağlayıp korumaktır” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ