Çorum Mercek Haber

Türksal’ın hukuk zaferi

Türksal’ın hukuk zaferi

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonuna (KESK) bağlı Tarım Or Kam Sen Şube Başkanı Ali Türksal, hakkında açılan kınama cezasına ilişkin bir açıklama yaptı.

Türksal, “16 Nisan’da yapılan seçim sonuçlarının protesto edilmesine dayandırılarak yürütülen ve tarafıma açılan kamu kurumu içerisinden görevlendirilen muhakkik soruşturması neticesinde görev yaptığım İl Tarım Orman Müdürlüğü’nce şahsıma hak etmediğim ve diğer kamu çalışanlarının da bu konu üzerinden soruşturmaya tabii tutulduğunu, sonucunda ceza verilmediğini bildirmeme rağmen önyargılı olarak “Kınama Cezası” ile ödüllendirilmiştim. Bu verilen cezanın haksız hukuksuz ve yersiz olduğunu bildiğim için Sendika Genel Merkez Avukatımız Esmani Kırmızı tarafından İdari Mahkemeye gittim. Açılan dava lehime sonuçlanmış olup, haklı olduğum yargı tarafından da ispat edilmiştir” dedi.

Tarım Or Kam Sen Şube Başkanı Türksal, “Bu şekilde yersiz verilen cezalara itiraz edildiğinde yargı oluşmaktadır. Bu yargı giderlerinin kamu üzerinde kalmadan cezayı verenlerden tahsil edilmesi gerektiğine inanıyorum. Bundan sonraki durumlarda kamu çalışanlarına açılacak olan herhangi idari soruşturmalarda önyargı ile değil hukuk kuralları üzerinden değerlendirilerek kararlar alınmalıdır. Hukukun çiğnenmemesi ve göz ardı edilmemesi gerektiği bir kez daha kanıtlanmıştır. Yaşasın adalet yaşasın hukukun üstünlüğü yaşasın sendikal mücadelemiz” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ