Çorum Mercek Haber

Özsaçmacı: “Çorum’u dilliksiz ettiniz”

Özsaçmacı: “Çorum’u dilliksiz ettiniz”

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu’nun havaalanı ve demiryolu açıklamasına Çorum şivesiyle yanıt verdi.

Milletvekili Kavuncu’nun açıklamalarını tebessümle karşıladığını, hatta bu yazıyı kaleme alırken de gülme krizine girdiğini belirten Özsaçmacı, AK Partili sözcülere kendilerine mizahı hatırlattıkları için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Sevgili hemşerilerim; sizlerden özür dileyerek başlamak istiyorum. Nedeni şudur ki beriğunden (dünden) beri telefonlarım susmuyor, mesajlara cevap veremiyorum, o kadar yoğun. Çorumlu hemşerilerim siyasi görüş farkı gözetmeksizin hemen hepsi AK Parti’ye oy vermiş hemşerilerim başta olmak üzere ortak söylem şu şekilde oldu: Her biri gülerek bu ‘Kavuncu’ kim diye sordular. Benim serzenişim nedeni ile açıklamasını okumak durumunda kalmışlar. İnanın dünden (beriğun) beri hiç bu kadar güldüğümü hatırlamıyorum ve halen… Siyaseti bu kadar eğlenceli hale getiren AK Partili sözcülere bize mizahı hatırlattıkları için ayrıca teşekkürlerimi sunarım.

Biz bilmediklerimizi sorup Çorum adına ne aşamadayız öğrenmek istemekteyiz. Lakin sizin içinde bulunduğunuz durumu anlamak zor. Bilmediğini, bilmemek nasıl bir duygu?

Milletvekili tanımını siyasetin illerde partiler aracılığı ile yapıldığını muhalefetin sorular sormasının ne anlama geldiğini bilemeyip Çorum’da tanınırlığı olmayan birini daha fazla gündemde tutmamak adına bu bahsi yerel bir siyasi olarak noktalamak istiyorum.

Kusura bakma Kavuncu yan gomşuları (Yozgat, Amasya, Tokat, Çankırı, Kastamonu, Kırıkkale) gunülediydik ecimcik, çok üzgünüz. Seni muhaat ol diye seçdiydik. Kusura bakma bizim göbeller yosa mazlımdır. Bu bıldırdan kurulan İYİ’lermi ne varmış beriğun bizim göbellere haydi combam diye diye yelikdirmişler, hükümete sorular sormuşlar. Bizimkiler deşenek oynar, muzunnaslık yaparlar kusura bakma. Sizden önce bizler Çorum’da bişaal, ilistir gibi patika yollarda alenip saesek oynardık, vesayiti bilmediğimizden tomofili görünce heyecanlanır yuğürdürdük ayağımız tokecirdi, ha bakalım dengildonbalak olurduk. Avgunlar bicimcik olduğunda havada teyyareye mayıl mayıl bakardık bizimde paşaportumuz olucak mı? Diye. Bostan kırar şilepesini üstümüze süreriz. Tren bizim nemelazım çatmata oynarız. Yıllardır bekliyoruz ığıldak oluverir dediydik olmadı. Çoodürümçüş oynamaya devam, daha çok göresiyeceğe benziyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ