Çorum Mercek Haber

AK Parti’de delege seçimleri

AK Parti’de delege seçimleri

AK Parti’de mahalle ve köylerden merkez ilçe kongresinde oy kullanacak delegeler belirlendi.

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Erhan Akar, merkez ilçe delege seçimleri ile ilgili olarak yazılı basın açıklaması yaptı.

Merkez İlçe Başkanı Akar, mahalle ve köylerde delege komisyonlarının kurularak seçimlere gidildiğini belirterek, şunları söyledi:

“Demokrasi, değişim ve reform sloganıyla Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesinin ardından güçlü bir teşkilatlanmaya giriyoruz. Bunun da ilk adımı delege seçimleri olmuştur. 2023 seçimlerine daha dinamik, daha güçlü ekiplerle girmek için delege komisyonları oluşturduk. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerin ilkini delege seçimleri ile yapıyoruz. Değişimi sağlayıp, daha müreffeh ve kalkınmış bir Türkiye için reformlarımızı hayata geçiriyoruz.

Bu çerçevede Cumartesi günü itibariyle mahallelerimizde ilçe kongre delegelerimizi demokrasi şöleni içerisinde seçtik ve bugün de son mahallelerimizin delege seçimlerini tamamlamış olacağız. 13 Aralık’ta ise köy delege seçimlerimizi bitirmiş olacağız. Delege seçimleri ile ilgili tüm köy ve mahalle temsilciliklerimiz tüzüğümüz ve kongre yönetmeliğimiz dahilinde gerekli ilanları yapmak suretiyle yasal prosedürü tamamlamış ve seçimlere başlamıştır.

Parti kurallarımızın, demokratik şartların dışına çıkan disiplinsizliklere partimiz adına asla müsaade etmedik, bundan sonra da etmeyiz. Partimizin kaderi ile milletimizin kaderinin bütünleştiği bu dönemde milletin partisi olan AK Partimiz şahıslar üzerine değil, milletimizin çıkarları doğrultusunda belirlenecek kadrolar tarafından yönetilmiş ve yönetilmeye devam edecektir. Bu kadrolarla kurulan teşkilatımız AK Partimiz milletimizin bizlere emaneti olup, parti içi disiplinin bozulamayacağı Türkiye’deki tek sivil toplum kuruluşudur. Partimizin 2023 hedefleri için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde emin adımlarla kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ