Çorum Mercek Haber

Kırklar Türbesi’nin yolu yenilendi

Kırklar Türbesi’nin yolu yenilendi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın geçtiğimiz aylarda Seyfe Köyü’ne yaptıkları ziyaretin ardından Kırklar Türbesi bölgesine verilen söz yerine getirildi ve bölge kilit taşı ile kaplandı.

Kırklar Türbesi etrafında yapılan çalışmaların ardından Seyfe Köyü’nde program düzenlendi. Programa Vali Mustafa Çiftçi ve eşi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve eşi, Emniyet Müdürü Mehmet Gülser, AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Cıplak, İl Müftüsü Muharrem Biçer, belediye meclis üyeleri, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

BU BİRLİKTELİĞİ BOZAMAYACAKLAR

Yeni Hayat Barajı’nda yaşanılan sıkıntının çözümü için yolunu köy içerisinden geçtiğini, dönüşte ise Kırklar Türbesi’ne uğradığını hatırlatan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, türbenin etrafının belediye tarafından tamamen düzenlendiğini, Valilik tarafından ise yolunun kilit taşı ile kaplandığını söyledi.

Çorum’a hizmet için hiçbir ayrım yapmadan çalışmaların devam edeceğini belirten Aşgın, “Seyfe Köyü’ne sıkıntılı bir dönemde yolumuz düştü. Yeni Hayat Barajı’nda yaşanılan sıkıntı için Seyfe Köyü’nde geçmiştik. Burada bir türbenin de olduğunu biliyordum. Köy içerisinden geri dönüşte köy halkından ağabeylerimizle türbeye geldik. Türbenin hem etrafını gezdik, hem de içeride duamızı etme fırsatı bulduk. Etrafına bir çevre düzenlemesi gerektiğini gördük ve gerekli talimatları ekiplerimize verdik. Kısa süre içerisinde alt yapı kısmını hallederek türbenin etrafının kısmen de olsa çamurdan kurtardık. Daha sonraki süreçte ise valimiz Mustafa Çiftçi ile birlikte gelerek incelemeler yaptık. Sayın Valimiz de gereken işlemleri yaparak yolun kilit taşı ile tamamlanmasını sağladı. Bütün köyler bizim, bu ülke bizim. Biz Alevisiyle, Sünnisiyle, Çerkeziyle, Lazıyla biz Türk milletiyiz. Biz beraberiz biz kardeşiz. Biz aynı bayrak uğruna, aynı vatan uğruna Çanakkale’de hep beraber sırt sırta savaştık. Biz kardeşçe, özgürce yaşamaya devam edeceğiz. Bu millet nasıl ki bir gerekeni yaptıysa bundan sonra da yapmaya devam edecektir. Türk atın üstünde Fatih’tir, Alparslan’dır, Mustafa Kemal’dir. Attan inice Yunus’tur, Hacı Bektaş-i Veli’dir, bugüne göre söylersek Sezai Karakoç’tur. Kılıçtan  anlayana kılıç, kalemden anlayana kalemle mücadele etmeye devam edeceğiz. Yol tekrar hayırlı olsun. Biz kimseyi ayırmadan sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

“HERKESE EŞİT VE ADİL ÇABASINDAYIZ”

Vali Mustafa Çiftçi ise yolu oldukça kısa bir süre içerisinde tamamladıklarını ifade etti. Çiftçi, “Belediyemiz alt yapıyı hazırladıktan sonra buraya bir program için geldik. Türbenin etrafını bu programda gezme şansımız oldu. Bizlerden yol ile ilgili talepte bulunuldu ve burayı kilit taşı ile kapladık. Hayırlı uğurlu olsun. Güzel günlerde kullanılsın. Herkese eşit ve adil bir şekilde hizmet vermek için çaba sarf ediyoruz. Yapmış olduğumuz hizmetin hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

“BURAYA BİR ÇİVİ BİLE ÇAKILMAMIŞTI”

Seyfe Köyü Muhtarı Ali Görücü, bir çok iktidarın gelip geçtiğini ancak köye hiçbir yatırımın yapılmadığını belirtti. Köyün büyükleri ile de konuştuğunu belirten Muhtar Ali Görücü, “Büyüklerimizle konuştum 150 yıllık geçmişi olan bu yere bu zamana kadar bir çivi bile çakılmadı. Kimi seçtiysek burayı hep pas geçtiler. Belediye Başkanımız Dr. Halil İbrahim Aşgın bizim için büyük bir iş gerçekleştirdi. Ardından sayın valimiz gelerek büyük bir iş daha gerçekleştirildi. Sayın valimizin, belediye başkanımızın ve İl Özel İdaresi Genel Sekreterimizin de girişimleriyle tamamlandı. Başta sayın valimiz ve belediye başkanımız olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ