Çorum Mercek Haber

‘Kadına karşı şiddetin her türlüsü insanlık suçudur’

‘Kadına karşı şiddetin her  türlüsü insanlık suçudur’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, 25 Kasım Kadına Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

İYİ Parti olarak kadına şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade eden Özsaçmacı, “Fiziksel ya da psikolojik, kadına karşı şiddetin her türlüsü insanlık suçudur” dedi.

Toplumun her kesiminin bu doğrultuda bilinçlendirmesi, hukuki düzenlemeleri gerçekleştirmesi ve ‘Kadına Şiddete Hayır’ kapsamında bu konudaki eylemlere sıfır tolerans gösterilmesi gerektiğinin altını çizen Bekir Özsaçmacı, “Yaşam Kadınla Başlar sloganıyla ilimizde toplantılara başlamış bulunmaktayız. Bu çalışmalarımız ilk başlangıcını Kadın Politikaları Başkanlığımızın tüm il genelinde kadın haklarının bilinmesi yönünde kanunen verilen hakların neler olduğunu gösterir broşürlerin dağıtımı ile gerçekleştirilecektir.

Kadın konusunda politika üretmek, kadın cinayetleri, kadına yönelik şiddet ve nafaka konularında teşkilatların bilinçlendirileceği toplantılarda, toplumsal reflekslere sebep olan bu teşkilat üyelerine bilgi verilecek. Toplantılarla ayrıca kadının güçlendirilmesi noktasında il ve ilçe teşkilatlarına yön verilecek, kadın kooperatifleri konusunda öncü olmaları sağlanacak. İlimizdeki toplantıların sonrası çözüm önerilerinin yer aldığı sonuç bildirgesi, Genel Başkanımız Meral Akşener’e sunulacaktır” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ