Çorum Mercek Haber

“Gölge etmeyin başka ihsan istemem!”

“Gölge etmeyin başka ihsan istemem!”

Çorum Merkez Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir, Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a sahip çıkarak kendisini eleştiren muhtar arkadaşlarına sert çıktı.

Özdemir, “Bize hizmet konusunda kıt aklınızla en son akıl verecek kişi sizlersiniz” dedi.

Ulukavak Mahallesi’nde baz istasyonu kurulumundan dolayı belediye yönetimi ile mahalle halkı arasında yaşanan gerginlik nedeniyle Çorum Muhtarlar Derneği Başkanı Yılmaz Kılcı ve bazı muhtarlar, basın toplantısı düzenleyerek Muhtar Hanefi Özdemir’i eleştirmiş ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın yanında olduklarını deklare etmişlerdi.

Bunun üzerine bir açıklama yapan Hanefi Özdemir, belediye ile muhtarlığın karşı karşıya getirilmek istendiğine dikkati çekerek, “Hizmetin ne olduğunu bilmeyen bu güruh adeta muhtarlıkları belediyeye ve diğer kurumlara mahkum etmenin peşindeler. Bakın efendiler! Demokrasi denilen mekanizma asla yukarıdan aşağıya değil, daima aşağıdan yukarıya tecelli eder” dedi.

Özdemir, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“MUHTARLAR DERNEĞİNİN AÇIKLAMASI KABUL EDİLEMEZ”

“Geçtiğimiz günlerde infial yaratan ve Çorum kamuoyu gündemini meşgul eden baz istasyonu ile ilgili Çorum Muhtarlar Derneği olarak Yılmaz Kılcı, Mehmet Bölükbaşı ve Ümit Patıroğlu’nun yaptıkları ortak açıklamanın kabul edilemez ve samimiyetten uzak, her zamanki gibi başkalarına yaranmaya çalışan şansız bir açıklama olduğunu belirtmek istiyorum.

Bu talihsiz açıklama muhtarlığımızı belediye ve diğer kurumlarla kötü göstermekte, sanki ortada bir düşmanlık izlenimi vermekte olup, sizleri bu gibi basit düşüncelerden de men etmek isterim.

Hizmetin ne olduğunu bilmeyen bu güruh adeta muhtarlıkları belediyeye ve diğer kurumlara mahkum etmenin peşindeler. Bakın efendiler! Demokrasi denilen mekanizma asla yukarıdan aşağıya değil, daima aşağıdan yukarıya tecelli eder.

“KIT AKLINIZLA AKIL VERMEYE KALKIŞMAYIN”

Bugüne kadar yaptığımız hizmetlerde şehrin tüm kurumlarıyla müşterek çalışmalar yaptık, kurumlarımızın ulaşamadığı, kapsama alanlarının yeterli olmadığı durumlarda ise şehrimizin önde gelen isimleriyle, zengin iş adamlarımızla, hayırsever vatandaşlarımızla neleri başardığımız ortadır. Hizmet şehrin tüm kuvvetlerini harekete geçirmekle olur, müşterek bir bağlamda aynı amaç doğrultusunda birleştirmekle olur. Bize hizmet konusunda kıt aklınızla en son akıl verecek kişi sizlersiniz.

“ÇOCUKLAR BİLE SİZDEN DAHA İYİ HİZMET YAPAR”

Hizmet nasıl olmalıdır? Sorusuna bizim cevap olarak verdiğimiz eylemler ve hizmetler bu gürûhu rahatsız etmektedir. Kendilerine hizmet ehli olarak biz örnek olarak gösterilmekteyiz ve bu örnek rahatsızlıklarını büyütmektedir. Efendiler bir kurum sadece makamda oturarak, kağıt çıkartarak olmaz. Onu küçük çocuklar sizden daha iyi yaparlar.

“BİZ SÖYLEYECEĞİMİZİ MERTÇE SÖYLERİZ”

Ayrıca Muhtarlar Derneği’nin bu ortak açıklamasında hakaret diye bir şey geçmekte, şahsımı bazı kurum ve kişilere hakaret etmekle itham etmekteler. Biz söyleyeceğimizi mertçe söyleriz, sizin gibi kapalı mekanlarda, birtakım mahfillerde arkadan konuşup yüze gülen insanlardan olmadık olmayacağız. Hiçbir hakaret ithamını da kabul etmediğimi ayrıca ifade etmek isterim. Aynı zamanda kurumlarla işbirliğiniz ve uyumunuzun danışıklı dövüşe dayandığı da ortadır.

Ben genel olarak ve son söz olarak diyorum ki: Sizin bu tip açıklamalarınız samimiyetsizliğinizin hangi derekede (aşağıda) olduğunu gösterir ve sizin bu açıklamalarınız bizleri ancak daha fazla yüreklendirir. Bu açıklamanızı da hem sizin mahalle sakinlerinizin hem de tüm Çorum kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Son sözdür: Gölge etmeyin başka ihsan istemem.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ