Çorum Mercek Haber

Çorum Muhtarlar Derneği, Aşgın’a sahip çıktı

Çorum Muhtarlar Derneği, Aşgın’a sahip çıktı

Çorum’un gündemini meşgul eden baz istasyonu tartışmaları sırasında, Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanifi Özdemir’in Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a yönelik sert sözlerine bazı mahalle muhtarlarından tepki geldi.

Çorum Muhtarlar Derneği, yaşanan tartışmalarla ilgili Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a destek çıktı.

Muhtarlar Derneği Başkanı ve Çöplü Mahallesi Muhtarı Yılmaz Kılcı, beraberinde Üçtutlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Bölükbaş ve Buharaevler Mahallesi Muhtarı Ümit Patıroğlu ile birlikte basın toplantısı düzenleyerek Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir’in saygı ve nezaket kurallarını aşan davranışlarını tasvip etmediklerini söyledi.

Kılcı, Çorum Muhtarlar Derneği olarak Çorum’a hem il merkezinde hem de ilçe ve köylere hizmet veren bir sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Dernek üyelerinin, halk tarafından seçilmiş mahalle ve köy muhtarlardan oluştuğunu belirten Kılcı, “Halkımıza hizmet vermek için yola çıkan ve seçilerek işbaşına gelen muhtarlarımız, söz verdikleri hizmetleri, kendi mahalli imkanlarıyla değil, belediye, özel idare ve diğer kuruluşların katkılarıyla gerçekleştirmektedir” dedi.

Çorum Belediyesinin halka hizmet konusunda işbirliği yaptıkları kurumlar arasında olduğuna işaret eden Kılcı, “Muhtarlarımızla belediye başkanımızın işbirliği ve uyumlu çalışması, hemşehrilerimizin alacağı hizmete son derece olumlu yansımaktadır” diye konuştu.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın hem adaylık sürecinde hem de seçildikten sonra muhtarla yakın ilgi gösterdiğini ifade eden Kılcı, “Muhtarlık müessesesine duyduğu saygıyı ve verdiği önemi dile getirmiştir. Göreve başlar başlamaz yaptığı ilk icraatlarından biri “Muhtarlık İşleri Müdürlüğü”nü kurmak olmuştur. Sayın Aşgın, istişareye önem veren biri olarak şehrin ve mahallemizin sorunlarını bizlerle istişare etmekte, taleplerimizi dikkate alarak gereğini yapmak için gayret göstermektedir” şeklinde konuştu.

Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir’in mahallesine kurulacak olan baz istasyonu vesilesiyle yaptığı hareket ve açıklamaları dernek olarak tasvip etmediklerini kaydeden, Kılcı, “Hak arama ölçülerini, saygı ve nezaket kurallarını aşan bu fevri hareketleri tasvip etmemiz mümkün değildir.

Ulukavak Mahallesi muhtarı üyemiz Hanefi Özdemir’in, belediye uhdesinde olmayan bir husus ile ilgili Belediye Başkanımıza yönelik yaptığı hareketler ve hakaretler kamuoyunda şaşkınlıkla karşılanmıştır.

Halkımızı belediyeye ve başkana karşı tahrik etmenin, organize etmenin muhtarlık sorumluluğu ile bağdaşmadığı açıktır” diye konuştu.

Muhtar arkadaşının yaptığı açıklamaların hiçbir şekilde derneklerini ve diğer muhtarları bağlamadığını açıklayan Kılcı, “Çoruma hizmet için yola çıkmış bizler ve belediye yönetimimiz bundan sonra da uyum içinde çalışmayı sürdüreceğiz. Hemşehrilerimize hizmet yolunda kanunlar, ahlak kuralları ve hemşehrilerimizin beklentileri rehberimiz olacaktır” ifadesini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet karakaş dedi ki:

    Yalakalik para ile arkadaslarin arpaliklari kesilmesin diye sahip çıkıyorlar başlkana hakkın yanında olmaları gerekenler gücü tercih edyor diyecek başaka söz yok

BİR YORUM YAZ