Çorum Mercek Haber

Güney Kore ile kültürel anlaşma

Güney Kore ile kültürel anlaşma

Çorum ile kardeş şehir olan Gaya medeniyetinin başkenti Güney Kore’nin Gimhae şehri belediyesi ile Çorum Valiliği arasında protokol imzalandı.

İki şehir arasında kültürel alışverişe katkı sağlamak, turizm değerlerini tanıtmak, tarih ve kültür üzerine bilimsel çalışmalar yaparak bu iki şehir arasındaki dostluğu geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.

Protokolün imzalandığı törende Vali Mustafa Çiftçi, Gimhae Meclis Başkanı Hyong-su Kim, Meclis Başkan Yardımcısı Lee Jeong-hwa, Meclis Sekreteri Ha Sung-Ja ve komite üyeleri hazır bulundu.

İmzalan protokol doğrultusunda gerçekleştirilecek ortak faaliyetler ile iki medeniyetin tarihteki izleri araştırılacak ve iki şehir arasında tarih, kültür ve turizm değerlerinin buluşması sağlanacak.

Öte yandan; kardeş şehir Güney Kore Cumhuriyeti Gımhae Belediye Meclisi Meclis Başkanı HyongSu Kim ve beraberindeki heyet, Vali Mustafa Çiftçi’ye makamında nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyaret sırasında karşılıklı hediyeler takdim edilirken, her iki şehir arasında kültürel işbirliğini geliştirmek adına fikir alışverişi yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ