Çorum Mercek Haber

“Peygamber Efendimizi her yönüyle örnek almalıyız”

“Peygamber Efendimizi her yönüyle örnek almalıyız”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, İslamiyet’in güzellikler dini olduğunu, yalanı, hırsızlığı, kötü sözü yasaklayıp, zulme karşı çıktığını ifade etti.

Mevlid Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Tüfekçi, “Dinimizin güzelliklerinin vücut bulduğu, Peygamberimizin doğduğu gün olan Mevlid Kandili’ni kutlar, bu hayırlı gün vesilesiyle tüm İslam alemine huzur, barış ve güzellikler temenni ederim” dedi.

Tüfekçi, sevgi, saygı, hoşgörü, doğruluk, dürüstlük, adalet ve hakkaniyet gibi insanı yücelten ahlaki değerlerin en güzellerinin Peygamberimizde toplandığı belirtti.

Peygamberimizin fakirin, ezilenlerin ve mazlumun yanında olduğunu dile getiren Tüfekçi, “Sevgili Peygamberimiz (SAV) her zaman mazlumun, ezilenin ve fakirin yanında olmuş, gösterişten, büyük saraylardan, göğe meydan okuyan şaşaalı binalardan uzak durmuştur. Peygamberimiz alçak gönüllüğü ile halkının en değer verdiği kişi haline gelmiştir. Aynı zamanda hiçbir zaman krallık taslamamış, doğruluktan sapmamıştır. Sevgili Peygamberimiz hayatıyla örnek olmuştur. Umarız ki günümüzde dini siyasete karıştıranlar, Peygamberimizi örnek alır ve hareketlerine çekidüzen verirler” diye konuştu.

Tüfekçi, açıklamasında şöyle dedi:

“İslam alemi için büyük bir önem arz eden ve Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in doğumunun müjdelendiği Mevlid Kandili’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını dilerim. İslam dininin temelinde yatan sevgi, barış ve hoşgörüyü dünyaya yaymak için Allah’ın elçisi olarak yeryüzünde görevlendirilen bir peygamberin doğumu vesilesi ile idrak ettiğimiz bu kutlu günün, dünya üzerinde süregelen tüm kaosa rağmen gelecek adına umutlu olduğumuz ve insanlığın iyiliğe yöneleceği bir uyanışa vesile olmasını temenni ediyorum. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ