Çorum Mercek Haber

Hitit’te Kurum İdari Kurul toplantısı

Hitit’te Kurum İdari Kurul toplantısı

Hitit Üniversitesinde yetkili sendika olan Türk Eğitim Sen,  üniversite  yönetimi  ile Kurum İdari Kurul toplantısı yaptı.

Hitit Üniversitesi Rektörlük binasında yapılan kurula İşveren Vekilleri olarak Kurul Başkanı Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Personel Daire Başkanı Şaban Zorlu (Kurul Üyesi) Bilal Evcimen (Kurul Üyesi),  Yetkili Sendika Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi  olarak Kurul Başkan Vekili, Şube Başkanı Selim Aydın, Hitit Üniversitesi Türk Eğitim Sen Temsilcisi Prof. Dr. Dursun Ali Köse (Kurul Üyesi) ve Salih Muzaffer Yiğitbaş (Kurul Üyesi) katıldı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, şu ifadelere yer verdi:

“4688 sayılı Kamu Sendikaları Kanunu ile bu kanuna dayanılarak oluşturulan Kurum İdari Kurulları, Yüksek İdari Kurul, Kamu İşveren Kurulu ve Uzlaştırma Kurulunun teşkili ile çalışma usul ve esaslarına ilişkin yönetmeliğin ilgili hükümleri gereğince, kurum düzeyinde yetkili sendika kamu görevlilerinin işyeri çalışma koşulları ve kanunların kamu görevlilerine eşit uygulanması konularında görüş bildirmekle görevlidir.

Bu sebeple (Hitit  Üniversitesi) Kurum işveren vekilleri ile Türk Eğitim-Sen Çorum Şube  Temsilcileri arasında oluşan 2019/2. dönem Kurum İdari Kurulunda görüşmeye esas olmak üzere; sendikamız tarafından çalışanların görüşü alınarak belirlenmiş konuları gündeme alarak üniversite yetkilileri ile üniversite çalışanlarının çeşitli sorun ve taleplerini görüştük. Üniversite çalışanları tarafından bizlere iletilen görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı, Kreş ve Gündüz Bakımevi açılması, AÖF ve ÖSYM sınavlarında görev dağıtımları, idari personelin görev tanımlamaları, servis ve makam şoförlerinin durumları, İdari görevlere atamaların kurum içi ve liyakat esas alınarak yapılması,”Kurumlar arası nakil” işlemleri, Kuzey kampüs içerisinde otopark ve çevre düzeni, Şube müdürü ve Fakülte Sekreteri atama ve görevlendirmelerinde  liyakate önem verilmesi, 13/b ile başka birimlerde çalışanların durumu, akademik personelin uluslararası kongrelere katılım desteğinin eski haline çıkarılması,         MYO Müdür, Müdür Yardımcısı, Bölüm Başkanlarının İdari görev ödeneği ve ders muafiyeti alamamaları konusu, personele başarı, üstün başarı çeşitli ödüllendirme işlemlerinin yapılması, akademik ve idari personelin görev tanımı, personelin bilgi edinme ve talep hakkı, personelin sendika seçiminde birim amirlerince baskı, telkin, yönlendirme vb. girişimleri, gezi ve önemli faaliyetlerden üniversitemiz çalışanlarının zamanında haberdar edilebilmesi, sosyal tesis ve sosyal faaliyetler gibi üniversite çalışanlarının bizlere ilettikleri konuları Hitit Üniversitesi Kurum İşveren Vekillerine ilettik. Olumlu bir havada geçen görüşmede üniversite çalışanlarının çeşitli sorunlarını değerlendirdik. Kurum İdari Kurulu toplantısının hayırlı olmasını diliyorum. Üniversite çalışanlarının sorunlarının acil çözümünü temenni ediyoruz. Tabi bir hususu da belirtmekten geçemeyeceğim, 2019 Nisan ayında yapılması gereken Kurum İdari Kurulu Toplantısı Yetkili Sendika Eğitim Bir Sen tarafından yapılmamıştır. Demek ki arkadaşlar idareye iletilmesi gereken bir gündem tespiti yapamamışlar. Bu durumu da üniversite çalışanlarının takdirine bırakıyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ