Çorum Mercek Haber

“Türk milleti esaret altında yaşayamaz”

“Türk milleti esaret altında yaşayamaz”

Türkiye Kamu-Sen Çorum İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Selim Aydın, “Türk milleti, kurucu bir millettir. Tarih sahnesine çıktığından beri hiç devletsiz olmamış, hiç esaret altında kalmamıştır” dedi.

Cumhuriyetin 96. Kuruluş Yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Selim Aydın, “Cumhuriyet, sayısız şehidimizin mübarek kanlarıyla sulayarak vatan yaptığımız bu toprakların tapusunun; yok olmak üzere olan bir milletin şahlanıp işgale ve emperyalizme karşı kıyama durması sonucunda, millete teslim edildiği rejimin adıdır” ifadesini kullandı.

Aydın’ın açıklaması şu şekilde:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Cumhuriyet; binlerce yıllık şanlı tarihimizin şekillendirdiği, istişare geleneğimizden ve engin tecrübelerimizden yola çıkarak geliştirdiğimiz devlet anlayışımızın sonucunda idareyi bir kişiye, bir soya, bir gruba, bir aileye sınırsız bir hak olarak değil bizatihi milletin bağrından çıkan kimselere, sınırlandırılmış bir yetki olarak veren ve milletin egemenliğine dayanan en ideal yönetim tarzıdır.

Türk milleti, kurucu bir millettir. Tarih sahnesine çıktığından beri hiç devletsiz olmamış, hiç esaret altında kalmamıştır. Türkiye Cumhuriyeti, Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki kahraman ecdadımızın esarete ve işgale karşı, kanları ve canları pahasına kurup, gelecek nesillere emanet ettiği en kıymetli hazinemizdir. Cumhuriyet, sayısız şehidimizin mübarek kanlarıyla sulayarak vatan yaptığımız bu toprakların tapusunun; yok olmak üzere olan bir milletin şahlanıp işgale ve emperyalizme karşı kıyama durması sonucunda, millete teslim edildiği rejimin adıdır.

Cumhuriyet, başlarında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere “Ya istiklal ya ölüm” parolasıyla küllerinden doğan inanmış bir milletin, köleliğin her türlüsüne “Hayır” deyişinin ilanıdır.

İçinden geçmekte olduğumuz bu kritik süreçte devletimizin ve kazanımlarımızın kıymetini bir kere daha anlıyor, “Ecdadımızla ne kadar gurur duysak azdır.” diyoruz. Bizlere bu güzel vatanı ve Devletimizi hediye eden bütün gazi ve şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz, emanetlerine sahip çıkacağımıza, devletimizi korumak, yaşatmak ve gençlerimize daha güzel bir gelecek bırakmak için her türlü fedakarlığı göstereceğimize söz veriyoruz.

Özgürlük, demokrasi ve gelişmişlik yolumuzu aydınlatan ışığın kaynağı olan Cumhuriyetin ilanının 96. yıl dönümü kutlu olsun.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ