Çorum Mercek Haber

Eğitim-İş’te “Cumhuriyet” coşkusu

Eğitim-İş’te “Cumhuriyet” coşkusu

Eğitim-İş Sendikası Çorum Şubesi, Cumhuriyetin kuruluşunun 96. yılı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Cumhuriyet Yemeği” düzenledi.

Aynı etkinlikle birlikte sendikanın da 14. kuruluş yıldönümü kutlandı.

Çırağan Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen yemeğe Eğitim İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, Genel Merkez Yöneticileri Ali Taştan ve Şükrü Balın, CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, şube yöneticileri ve üyeler ile çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu Şube Sekreteri Özler Arın Bekar’ın üstlendiği ‘Cumhuriyet ve 14. Yıl’ yemeğinde emekli olan sendika üyelerine plaketleri de takdim edildi.

Müzik eğlence programının da yer aldığı geceye üyelerin ilgisi oldukça yoğundu.

“EĞİTİM-İŞ, İSTİKRARLI BÜYÜMESİNİ SÜRDÜRÜYOR”

Yemek sırasında bir konuşma yapan Genel Başkan Orhan Yıldırım, Atatürk yolunda ilerleyen ve onun eserlerinin emanetçisi olan, eğitimde ve öğretimde onun felsefesine sahip çıkan, cumhuriyetin değerlerini, Atatürk ilke ve inkılaplarını savunan bir sendika olduklarını anlattı.

Konuşmasında 6. Filo’ya değinen Başkan Yıldırım, iş birliği yapanların isimleri saydıktan sonra karşı çıkanları da söyledi. Bülent Arınç, Abdullah Gül gibi isimlerin Amerikan emperyalizmi ile ortak olduğunu belirten Yıldırım, “Şu an bu insanlar ve bunlar gibi insanlar ülkemizi yönetiyor. Karşı çıkanlar ise Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Mahir Çayan. Bunlarda asıldı gitti” dedi.

Eğitim-İş’in sendikal mücadeledeki önemini üzerinde duran Yıldırım, Atatürk ilke ve devrimlerinin, çağdaş, bilimsel, laik, ulusal, kamusal, parasız, karma ve halkçı eğitimin Eğitim-İş’in vazgeçilmez değerleri olduğuna vurgu yaparak, bu konudaki mücadele azim ve kararlılığının tüm örgütlerdeki bireylerde bilinç, tutum ve davranış olarak yansıdığını, Eğitim-İş’in istikrarlı bir biçimde sürekli büyüyen bir sendika olduğunu söyledi.

Bu değerleri savunan tek sendikanın neredeyse Eğitim-İş olduğunu dile getiren Yıldırım, bu ilkelere sahip çıkan tüm öğretmenleri, akademisyenleri, eğitim emekçilerini, sendika çatısı altında örgütlü mücadeleye davet etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ