Çorum Mercek Haber

Yağmur duasında deve kurban ettiler

Yağmur duasında deve kurban ettiler

İskilip Belediyesi’nin organizasyonuyla bugün Cuma namazı sonrası Ulu Cami önünde yağmur duası düzenlenerek deve kurban edildi.

Yağmur duası İçin Isparta’dan getirilen 16 yaşındaki “Aslan” isimli deve, bolluk ve bereket getireceği inancıyla kurban edildi.

Uzun yıllardır uygulanarak gelenekselleşen yağmur duası ve deve kurban edilmesi programına Belediye Başkanı Ali Sülük’ün ev sahipliğinde Milliyetçi Hareket Partisi Çorum İl Başkanı Agah Karapıçak ve İskilip İlçe Başkanı Ali Alıcı yönetimleri ile birlikte iştirak ederek destek verdiler.

Dua programına protokol mensupları, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, basın mensupları, çok sayıda din görevlisi ile vatandaşlar katıldı.

Dualar ve tekbirler eşliğinde usta kasaplar tarafından deve kesildi.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Belediye Başkanı Ali Sülük, “İskilip’te uzun yıllar Deveci dağında başlayan, daha sonra Ulu Cami önünde devam eden yağmur duası ve deve kurban edilmesi geleneğini devam ettirerek kurak geçen mevsim sonrası hem camimizde hem de kurban kesiminde dualar ettik. Rabbim dualarımızı kabul etsin. Bolluk ve berekete vesile olur inşallah. Bu vesile ile programımıza katılan il ve ilçe başkanlarıma, siyasi parti başkan ve temsilcilerine,  sivil toplum kuruluşlarımıza, din görevlilerimize, basın mensuplarımıza ve değerli hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Cenab-ı Allah ibadet ve dualarımızı kabul etsin” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ