Çorum Mercek Haber

Birim müdürleriyle temizlik toplantısı

Birim müdürleriyle temizlik toplantısı

Çorum Belediyesi birim müdürlerinin katılımıyla temizlik politikası ve faaliyetleri hususunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Belediye birim müdürleri, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat başkanlığında Park ve Bahçeler Müdürlüğünde toplandı.

Toplantıda birim müdürlerine Temizlik İşleri Müdürü İdris Özyılmaz tarafından temizlik işleriyle ilgili bilgilendirme sunumu yapıldı.

Temizlik hizmetlerinin faaliyetlerinin tüm belediye birimlerini ilgilendirdiğini ifade eden Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat, “Bu şehir temiz şehir olarak ün yapmış bir şehir, biz de temizlik politikamızı buna göre oluşturduk. Belediyemizin hangi birim müdürü, personeli olursa olsun özellikle şehrin temizliği konusunda inisiyatif alacak veya kendisini bu hususta sorumlu hissedecek. Nerede temizlik konusunda bir eksiklik görürse müdahil olacak. Ancak bu şekilde hemşehrilerimize daha temiz ve daha yaşanılır bir Çorum armağan edebiliriz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürü İdris Özyılmaz, sunumunda müdürlüğün çalışma prensipleri, kullanmış oldukları ekipman ve araçlardan bahsederek temizlik konusunun ekolojik dengeyle doğrudan alakalı olduğunu söyledi.

Özyılmaz, “Evsel ve hayvansal atıkların sebep olduğu haşere, uçkun ve vektör canlılarla mücadele ederken bir yandan da ekolojik dengenin korunması hususuna özen göstermemiz gerekiyor. Yani temizlik hizmetleri alan çalışması ve planlama yapılarak yürütülmesi gereken hassas bir hizmet alanı” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ