Çorum Mercek Haber

“Hakkımızı gasp ettiler, söke söke geri aldık”

“Hakkımızı gasp ettiler, söke söke geri aldık”

Türkiye Kamu-Sen, yetkili sendika olması nedeniyle Hitit Üniversitesi iktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde temsilcilik bürosu açtı.

Açılışa Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Genel Başkan Yardımcısı Fuat Yiğit, Kamu-Sen İl temsilcisi Selim Aydın, Çorum Ülkü Ocakları Başkanı Orhan Tosik, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Temsilciliğin açılışında konuşan Kamu-Sen İl Temsilcisi Selim Aydın, alınan başarının tüm üyelere ait olduğunu belirterek, hepsini tebrik ettiğini ifade etti.

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan ise konuşmasında açılışı yapılan işyeri temsilciliğinin, sendikanın daha güçlü yarınlarına vesile olmasını dilediğini kaydetti. Geçtiğimiz yıl hak edilen yetkinin o zamanki üniversite yönetimi tarafından gasp edilmesi nedeniyle alınamadığını belirten Geylan, bu yıl üyelerin üstün gayreti ile bir önceki dönem gasp edilen yetkinin söke söke geri alındığını vurguladı.

Türk Eğitim-Sen’in uzun bir süredir muhatap olduğu konjonktüre rağmen büyümeye devam ettiğini anlatan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 125 bin olan üye sayısının o zamandan bu zamana kadar artarak 210 bine çıktığını anlattı.

Bu sayıya ulaşırken kimseye ulufe dağıtmadıklarını, kimseye unvan ya da tayin sözü vermediklerini söyleyen Geylan, “Görevinizi yaptınız yetkiyi aldınız. Bu adanmış Türkiye sevdalılarının aldığı bir başarıdır. Bundan sonraki süreçte yetkili sendika nasıl olur göstereceksiniz. Yetki kazığını çakacaksınız ve buradan kimse sökemeyecek. Böyle dönemler turnusol kağıdıdır. Böyle dönemlerde kimin nasıl pozisyon aldığını milletimiz yakından ve dikkatle takip ediyor. Devletimiz bir hafta önce sınır ötesi bir operasyona girdi. Dün Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’nda olduğu gibi Fırat’ın doğusunu pislikten temizlemek için düzenlenen operasyonda devletimizin yanındayız. Gerek yurt içi gerekse dışında milletimizin bekasına kasteden son terör unsuru bertaraf edilene kadar çaba gösterilecektir. Bu tür durumlarda kim nasıl tavır alıyor görülüyor. Terörle mücadeleyi savaş olarak değerlendirip barış tellallığı yapanlar pozisyonunu belirlemiş demektir. Bunlar bizim yanımızda değil demektir. Nedir onların pozisyonu? Bizim olmadığımız yer. Biz neredeyiz? Devletimizin ve milletimizin yanındayız. Allah askerimize güç versin, devletimize zeval vermesin. İnşallah kayıp vermeden, canımız yanmadan bu operasyon nihayete erer ve devletimizin sınırları pislikten temizlenir” dedi.

“ETKİLİ SENDİKACILIĞIN SONU YETKİ”

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Hitit Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’ndeki sendika temsilciliğinin açılışının ardından Hanoğlu restoranda düzenlenen istişare toplantısına katıldı.

Hitit Üniversitesi Sendika Temsilcisi Prof. Dr. Dursun Ali Köse’nin selamlama konuşması ile başlayan programda konuşan Türk Eğitim-Sen İl Başkanı ve Kamu-Sen İl Temsilcisi Selim Aydın, Türk Eğitim-Sen’in Hitit Üniversitesi’nde yetkili sendika olduğunu, geçen yıl yapılan ayak oyunlarına, oynanan tiyatroya herkesin şahit olduğunu ancak Türk Eğitim-Sen’in bu hesapları bozarak etkili sendikacılığını yetkiye dönüştürdüğünü kaydetti.

Aydın, bu kirli süreçte eğilmeden, bükülmeden, tüm menfi talepleri elinin tersi ile itip hakkı ve adaleti haykıran tüm üyelere teşekkür ettiğini ifade etti.

Bu mücadelenin bir onur ve erdem mücadelesi olduğunu anlatan Aydın, kimseden korkmadan ve kimseye dayanmadan sadece hakka dayanarak yürütülen bu mücadelede daha da başarılı olunacağına inandığını kaydetti. Program, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ın konuşması ile sona erdi.

GEYLAN’DAN HİTİT ÜNİVERSİTESİ, MHP VE ÜLKÜ OCAKLARINA ZİYARET

Genel Başkan Geylan ve beraberindekiler ayrıca Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Öztürk’ü de ziyaret ederek bir süre görüştü. Geylan, MHP’nin yeni İl Başkanı Agah Karapıçak ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın yeni başkanı Orhan Tosik’i de ziyaret ederek kutlama ve başarı dileklerini iletti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ