Çorum Mercek Haber

“Mecitözü’ne sahip çıkmak boynumuzun borcu”

“Mecitözü’ne sahip çıkmak boynumuzun borcu”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Mecitözü İlçesinin sorunlarının çözülmesi, halkın beklentilerinin karşılanması ve ilçenin geleceğe hazırlanması noktasında üzerlerine düşen her türlü görev ve çalışmayı yapacaklarını söyledi.

Mecitözü İlçesini ziyaret eden Kaya, büyükşehir belediyelerinin ilçeye yardımcı olmasını sağlayacaklarının altını çizdi.

Eğitim-Sen Çorum Şubesi’nin düzenlediği panele katılmak üzere Çorum’a gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Mecitözü İlçesinde halkla buluştu. Mecitözü Belediyesi’ni de ziyaret eden Kaya, Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar’dan ilçede yapılan çalışmalar ve yaşanan sorunlar, talepler hakkında bilgi aldı.

Beraberinde CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, il genel ve belediye meclis üyeleri, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer ile bazı parti yöneticileri ile birlikte Mecitözü İlçesi’ne çıkarma yapan Genel Başkan Yardımcısı Kaya, ilk olarak CHP Mecitözü İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Kaya ve beraberindekiler, İlçe Belediye Başkanı Veli Aylar, İlçe Başkanı Ahmet Bilgin, İl Genel Meclis Üyesi Özcan Çetin ve partililer tarafından karşılandı.

İlçe Başkanı Ahmet Bilgin’den çalışmalar hakkında bilgi alan Kaya, CHP’nin 96 yılı geride bırakmış koca bir çınar olduğunu vurgulayarak, 31 Mart yerel seçimlerinde gösterdiği başarıdan dolayı Mecitözü İlçe Örgütünü ve Belediye Başkanı Veli Aylar’ı tebrik etti.

Parti üyeleri ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaya, sorunların çözümü için gereken çalışmaları yapacaklarını kaydetti.

Kaya ve beraberindekiler daha sonra Mecitözü Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Veli Aylar ile görüştü.

Başkan Aylar, 31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 52’lik bir oyla belediyeyi tekrar kazandıklarını, halkla iç içe çalışmaların devam ettiğini belirterek, mali açıdan önemli sorunlar yaşadıklarını, özellikle araç-ekipman konusunda eksikliklerin bulunduğunu, zabıta aracının bile olmadığını, 1978 model bir otobüs ile kent içi ulaşımı sağlamaya çalıştıklarını, ilçeye araç sağlanması konusunda büyükşehir belediyelerinin desteğine ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Yıldırım Kaya’ya Parti Genel Merkezi’ne iletilmek üzere hazırladığı mektubu da takdim eden Aylar, “Özellikle Ankara, İstanbul ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlarımızdan destek bekliyoruz” dedi.

Kaya ise Mecitözü Belediyesine gereken yardım ve desteğin sağlanması noktasında genel merkez bünyesinde çaba göstereceklerini, büyükşehir belediye başkanlarının desteğinin alınması konusunda da girişimde bulunacaklarını bildirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ