Çorum Mercek Haber

Eğitim sistemi, değişim adı altında çökertildi

Eğitim sistemi, değişim adı altında çökertildi

Eğitim-Sen Çorum Şubesi tarafından “Eğitimde Yaşanan ‘Değişim’ mi, ‘İllüzyon’ mu?” konulu bir panel yoğun ilgiyle izlendi.

Eğitim-Sen Kurucu Genel Başkanı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı panel, Turgut Özal İşmerkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Konuşmacılar, AKP hükümetinin eğitim sistemini yaz-boz tahtasına çevirdiğini, son 17 yıldır sık sık Milli Eğitim Bakanlığında değişiklik yapıldığı, her gelen bakanın kendi sistemini uyguladığını, değişim adı altında eğitim sisteminin çökme noktasına getirildiğini belirtti.

Panelin moderatörlüğünü Genel Yükseköğretim ve Eğitim Sekreteri Özgür Bozdoğan yaptı.

Paneli; CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender, HDP Çorum İl Eşbaşkanı Ümit Küçükbayatlı, Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şube Başkanı Uğur Demirer, KESK’e bağlı sendikaların şube başkanları, bazı siyasi parti yöneticileri ile sendika üyeleri izledi.

Eğitim-Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu Başkanı Mustafa Gül, yaptığı açılış konuşmasında; “Hükümetin sürekli gerçekleştirdiği yapısal değişiklikler, bakan değişiklikleri, liyakattan uzak yönetici görevlendirmeleri ülkemiz eğitimini büyük bir başarısızlıkla karşı karşıya bırakmıştır” dedi.

Eğitim-Sen Kurucu Genel Başkanı, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ile Eğitim-Sen Genel Başkanı Feray Aytekin Aydoğan’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde AK Parti iktidarının 17 yılda eğitim sistemini değişim adı altında ne duruma getirdiği ele alındı, çözüm yolları konusunda değerlendirme yapıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ