Çorum Mercek Haber

Güzel insana duygulu anma

Güzel insana duygulu anma

Çorum Haber Gazetesi’nin Emekli Genel Yayın Yönetmeni merhum Mustafa Yolyapar, vefatının 5. yılında kabri başında anıldı.

5 yıl önce hayatını kaybeden gazeteci Mustafa Yolyapar mezarı başında yakınları ve dostları tarafından anıldı.

Çorum Haber Gazetesi Genel Müdürü Mehmet Yolyapar’ın kardeşi ve gazetenin eski genel yayın yönetmeni olan Gazeteci Mustafa Yolyapar, 12 Ekim 2014 tarihinde 48 yaşında hayata veda etmişti.

Yolyapar için Ulu Mezarlık’ta anma programı düzenlendi. Programa CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ve parti yöneticileri, Belediye Meclisi Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, Yolyapar ailesi fertleri ile meslektaşları katıldı.

Anma programında konuşan Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, beş yıl önce ebediyete uğradıkları meslektaşı Mustafa Yolyapar’ı ölüm yıldönümünde bir kez daha rahmetle andıklarını belirterek, Yolyapar’ın iyi bir insan olduğunu söyledi. Erzen, merhum gazeteciye Allah’tan rahmet dilerken ailesi ve geride kalan yakınlarına ise hayırlı ömürler temennisinde bulundu.

Cemiyet Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar da merhum kardeşini, sevgi, özlem ve rahmetle andıklarını belirterek programa katılan tüm sevenlerine teşekkür etti.

Eğitimci-Yazar Bahri Güven ise merhum Mustafa Yolyapar’ın hiçbir zaman büyüklerine saygısızlık yapmadığını ve küçüklerini hep sevdiğini ifade ederek, “Mustafa aranan kişi oldu. Yattığın yer nur olsun kardeşim. Sevenlerin hep yanında olacak” dedi.

Konuşmaların ardından Karakeçili Camii emekli İmam Hatibi Fikrettin Çıplak ve Büyük Zafer Çarşısı Camii İmam Hatibi Hasan Şener tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti ve dua okundu.

Duanın ardından Yolyapar’ın kabrine ailesi, meslektaşları ve sevenleri tarafından karanfil bırakıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ