Çorum Mercek Haber

“Demokrasi ve vatan sevgisini CHP’den öğreneceksiniz”

“Demokrasi ve vatan sevgisini CHP’den öğreneceksiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen Mehmetçik için dua etkinliğinde konuşma kürsüsünde Ak Parti logosunun yer almasına sert tepki gösterdi.

Ak Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un ve diğer siyasi partilerin yetkililerinin katılımlarıyla Çorum Saat Kulesi Meydanı’ndan Mehmetçik için dua edildi. Dua sırasında kürsüde yer alan AK Parti logosu CHP heyetinin tepkisini çekti.

İl Başkanı Tüfekçi, hem tüm siyasi partilerin yöneticilerini davet eden, hem de Ak Parti logosunun yer aldığı kürsünün yerleştirilmesine müsaade eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı eleştirdi.

“Demokrasi ve vatan sevgisinin ne olduğunu CHP’den öğreneceksiniz!” diyen Tüfekçi, sahneye AK Parti kürsüsünü koyduran, TC ibaresini logo ve tabelalara koymaktan, yazmaktan imtina eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı kınadıklarını bildirdi.

Tüfekçi, CHP’nin tepkisi üzerine kürsüdeki parti logosunun üzerine Türk bayrağı asıldığını kaydetti.

Tüfekçi, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Birlik, beraberlikten bahseden AKP’nin niyeti bir kere daha tescillendi. Tüm siyasi çekişmeleri bir kenara bırakarak Belediyenin düzenlediği Barış Pınarı Hareketine dua ve destek mitingine katıldık. Sahneye AK Parti kürsüsünü koyduran, TC ibaresini logo ve tabelalara koymaktan yazmaktan imtina eden sayın Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ı kınıyoruz. Vatan sevgisi gönülden olacaksa her şeye rağmen muhalefet partisi olarak tüm siyasi rant sağlama düşüncesine rağmen AKP zihniyetinin düzenlediği mitinge Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve Mehmetciğimiz için katıldık. Aynı mitingi CHP düzenlese sayın Başkan ve hiçbir AKP’li yönetici korkusundan katılamazdı.

Demokrasi ve vatan sevgisinin ne olduğunu CHP’den öğreneceksiniz.

Karşılaştığımız manzara karşısında Cumhuriyet Halk Partililiğin getirdiği, demokratik tepkimizi ortaya koyarak kürsünün önüne Türk Bayrağı astırdığımızı da kamuoyuna ilan ederiz…”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ