Çorum Mercek Haber

“Mecitözü halkına saygısızlık edildi”

“Mecitözü halkına saygısızlık edildi”

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin Mecitözü’nde yaptığı programa kendisinin dahil edilmemesini eleştirerek, “şahsıma yapılan bu saygısızlık tüm Mecitözü halkına yapılan bir saygısızlıktır” dedi.

Başkan Aylar, yaptığı yazılı açıklamada; “Sayın valinin ziyaret etmiş olduğu diğer ilçelerimizde bu tip bir aksaklık yaşanmamışken Çorum’un Cumhuriyet Halk Partili tek belediyesi olan Mecitözü’nde böylesi bir aksiliğin yaşanması düşündürücü ve aynı zamanda son derece üzücüdür” dedi.

Belediye Başkanı Veli Aylar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Mecitözülüler, görsel ve yazılı basında çıkan haberler üzerine açıklama yapmam gerekmiştir.

Çorum Valimiz sayın Mustafa Çiftçi’nin ilçemize gerçekleştirmiş olduğu 08.10.2019 tarihli ziyaretine, ilgili merciilerin belediye başkanı olarak şahsıma ziyaret programı hakkında gerekli bilgiyi vermemiş olmaları ve haliyle davet edilmemiş olmam sebebiyle iştirak edemedim. Bu tip ziyaretlerde her zaman devlet terbiyemize yakışır şekilde en ön safta devlet büyüğümüz olarak sayın valimizi karşılamak isterdik ancak tarafımıza yetkili kişi ve kurumlarca gerekli bilgilendirme yapılmamıştır.

Sayın valinin ziyaret etmiş olduğu diğer ilçelerimizde bu tip bir aksaklık yaşanmamışken Çorum’un Cumhuriyet Halk Partili tek belediyesi olan Mecitözü’nde böylesi bir aksiliğin yaşanması düşündürücü ve aynı zamanda son derece üzücüdür.

Eğer birtakım çevrelerin amacı seçilmiş bir belediye başkanı olarak Mecitözü halkını temsil eden şahsımı, ilçemizi ziyaret eden sayın Vali’ye karşı mahcup duruma düşürmek ise söz konusu durum gerçekten üzücü ve son derece tehlikelidir.

Bu durumun yaşanmasına doğrudan yahut dolaylı olarak zemin hazırlayan kişi ve kurumları derhal devlet terbiyesini takınmaya davet ediyorum.

Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi’nin ise ziyaret edilen ilçenin belediye başkanı olarak şahsımın ziyarete iştirak etmemiş olmasının sebebini sorduğunu düşünüyor ancak sorunun muhatabı olan yetkililer tarafından verilen cevaplar ile yanıltıldığına inanıyorum.

Tekrar belirtmek isterim ki 30 sene öğretmen olarak devletimize ve aziz milletimize hizmet ettim, devlet terbiyesi almış ve bu terbiyeyle belediye başkanlığı görevini ifa eden bir belediye başkanıyım. Dolayısıyla bilinmesini isterim ki bu tatsız olayın müsebbibleri her neyi hedefliyorlarsa gerçekleştirmelerine izin vermeyeceğim. Şahsıma yapılan bu saygısızlığın tüm Mecitözü halkına yapılan bir saygısızlık olduğunu da belirtmek isterim. Tüm Mecitözü halkını saygı ve sevgi ile selamlarım.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ