Çorum Mercek Haber

“Hayvanlar, Allah’ın bizlere emanetidir”

“Hayvanlar, Allah’ın bizlere emanetidir”

Her yıl 4 Ekim’de kutlanan Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum  Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’nde  öğrencilerle bir araya geldi.

Çorum  Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde yer alan bakım evinde çeşitli okullardan gelen öğrencilerle bir araya gelen Aşgın, hayvanların korunması ve onlara sahip çıkılması gerektiğinin mesajını verdi.

Minik öğrencilerle birlikte hayvanları da seven Başkan Aşgın’a ziyaretinde eşi Feyza Aşgın, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğu Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Mustafa Gözler, Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Mustafa Kalın, Özel Kalem Müdürü Fatih Özüyağlı, Çorum Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Çorum Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı ve üyeleri de eşlik etti.

Kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, hayvanların Allah’ın emanetleri olduklarını ve bu emanetlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti.

Çorum Belediyesi’nin yaralı ve hasta hayvanlara yardım etmek için tüm imkanlarını seferber ettiğinin altını çizen Başkan Aşgın “Hayvanlara verdiğimiz önemi göstermek adına burada bir program düzenledik. Hep birlikte bütün paydaşlarımızla buradayız. Burada vermek istediğimiz mesaj şu “Allah dünyayı bize emanet etmiş, hayvanları da bize emanet etmiş, doğayı bize emanet etmiş. Biz de bu emanete sahip çıkmak zorundayız. Her hangi bir yerde bizim ihmalimizden dolayı bir hayvanın zarar görmesinin hesabını Allah’ın bize soracağının bilincindeyiz. İmkanlarımız ölçüsünde nerede bir yaralı hayvan var, nerede bir hasta hayvan var ona yardım etmek için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Gerçekten insansak ve Allah bu emaneti bize vermişse bu emanetin farkındalığıyla bunların hepsini yapmak görevimiz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bunun bir göstergesidir. Burada özveriyle çalışan kardeşlerimize teşekkür ediyorum.  Aynı hizmeti daha da ileriye taşıyarak vermeye devam edeceğimizi ifade ediyor bugün buraya gelen yavrularımıza ve onların öğretmenlerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Satın alma sahiplen kampanyamız var ben onu çok önemsiyorum. Hayvan sahibi olmak isteyen hemşehrilerimiz gelsin hangi hayvanı beğenirse onu ona verelim” dedi.

Aşgın, konuşmasının ardından Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde Sahipsiz Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi merkezi içerisinde kurulan küçük hayvanat bahçesini gezerek öğrencilerle birlikte hayvanları sevdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ