Çorum Mercek Haber

Müftüye suç duyurusu!

Müftüye suç duyurusu!

Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Adalet Sarayı’na giden Eğitim-Sen yöneticileri, sendikal çalışmalara engel olduğu gerekçesiyle Mecitözü Müftüsü İsmail Ersoy hakkında şikayet dilekçesi sundu.

Sendika Şube Başkanı Gül, “Sendikal çalışmamızı önce sözlü, daha sonra da kolluk güçlerini okula çağırarak engellemeye çalışan Mecitözü Müftüsü hakkında suç duyurusunda bulunduk. Kamuoyunun da bildiği gibi 13 Eylül Cuma günü sendikal çalışma yürütmek için gittiğimiz Mecitözü ilçesi Yatılı Bölge Ortaokulunda gerçekleştirilecek seminerde konuşmacı olarak bulunan Mecitözü Müftüsü İsmail Ersoy, yetkisini ve haddini aşarak eğitim ve bilim emekçileriyle buluşmamızı önce sözlü olarak sonra da okula güvenlik güçlerini çağırarak engellemeye çalışmıştı. Yasaların bize verdiği hakkı kolluk güçlerini de yanlış bilgilendirerek engellemeye çalışarak yasal olarak suç işlemiştir. Anayasal hakkımızı kullanmamızı engellemeye çalışan Mecitözü İlçe Müftüsü İsmail Ersoy hakkında daha önce basın toplantısı yoluyla suç duyurusunda bulunmuştuk. Bugün de yazılı olarak suç duyurusu dilekçemizi savcılığa verdik” dedi.

Mustafa Gül, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bir kez daha hatırlatmak isteriz ki tamamen sendikal bir çalışma yürütmek amacıyla gittiğimiz okulda müftünün yetkisinin dışında haddini aşan tavrı çalışmayı provoke etmiş, ortamı germiştir. O gün okulda yaşananların tek sorumlusu Mecitözü Müftüsü İsmail Ersoy’dur. Eğitim Sen olarak; eğitim ve bilim emekçilerinin sosyal, özlük, mali haklarının yanı sıra, çocuklarımızın eğitim hakkından en üst düzeyde çağdaş, bilimsel bir şekilde yararlanmaları için çalışmak da en temel amaçlarımızdandır. Bugüne kadar bu çalışmaları işyeri barışını, birlik ve bütünlüğünü , öğrencilerimizin eğitim hakkını gözeterek yürütmeye özen gösterdik. Bu titizlikle ve kararlılıkla yürütmeye de devam edeceğimiz bilinmelidir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ