Çorum Mercek Haber

Kıbrıs heyetinden Çorum ziyareti

Kıbrıs heyetinden Çorum ziyareti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Belediye Meclis Üyeleri ve Türk Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Doç. Dr. Güven Arıklı, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan yapan Paşaköy Belediye Başkanı Habil Tülücü, Anavatan Türkiye’nin belediyecilik anlamında çok yol katettiğini  söyleyerek, “deneyimlerinizden ve öngörülerinizden faydalanmak istiyoruz” dedi.

Türk Bir Başkanı Doç. Dr. Güven Arıklı ise, “Anavatan Türkiye’de olmak bizleri çok mutlu ediyor. Dünyada yükselen bir güç olan Türkiye’nin KKTC’de etkinliğinin hissedilmesi bizlere güç vermektedir. Özellikle bölgede güç savaşlarının olduğu bir süreçte bizlerin buralarda olması ve Anavatan’ımızın gücünü hissetmemiz özelde Paşaköy halkını, genelde ise  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkını daha güçlü kılmaktadır” diyerek can ve kan bağımızın olduğuna dikkat çekerek birlik mesajı verdi.

Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan ise “KKTC’den gelen soydaşlarımızın Çorum’da bulunmaları ve bizleri ziyaret etmelerinden çok mutluyuz. Kardeşlik bağlarımızın bireyler üzerinden milletlere, milletler üzerinden devletlere sirayet etmesi çok önemlidir. Kardeş ülkemizin Belediyeleri ile organik başların kurulması  her zaman önceliğimizdir” diyerek gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ