Çorum Mercek Haber

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 22 Eylül’de

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu 22 Eylül’de

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” 22 Eylül 2019 Pazar günü Çorum’da gerçekleştirilecek.

Çorum’da dördüncüsü düzenlenen bisiklet turu, 22 Eylül Pazar günü saat 16.00’da Kadeş Barış Meydanı’ndan başlayıp Saat Kulesi, Çorum Müzesi ve Bahabey Caddesi güzergahını takip ettikten sonra tekrar Kadeş Barış Meydanı’nda tamamlanacak.

Hem sağlık açısından faydalı olan, hem de en ucuz ve güvenli ulaşım araçlarından birisi olan bisiklete dikkat çekmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen bisiklet turuna kadınlar, hem kendilerini, hem de bisikletlerini süsleyerek katılıyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Organizasyonu Çorum Sorumlusu Melek Gizem Çataroğlu, tüm Çorumlu kadınları bisiklet turuna davet etti.

Çataroğlu, “Bisiklet kent yaşamının bir parçasıdır. Bisiklet, çevreyi kirletmeyen, doğa dostu bir ulaşım aracıdır. Bisiklet, yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve bir ulaşım aracı olarak algılanmalıdır. Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz. Biz de dünyanın birçok yerindeki hemşehrilerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Buna dikkat çekmek amacıyla süsleneceğiz ve bisikletimizle yollara çıkacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ