Çorum Mercek Haber

Hastane ve terminal yolu genişletiliyor

Hastane ve terminal yolu genişletiliyor

Çorum Belediyesi, Fevzi Çakmak 3. Caddede yol genişletme çalışması başlattı.

Çorum için son derece önem taşıyan, hastane, terminal, yurt binası gibi önemli yerlere bağlantı sağlayan yolun genişletilmesi trafik akışını da rahatlatacak.

Çorum’da trafiğin rahatlaması adına birçok alanda çalışma yapan Çorum Belediyesi, trafiğin yoğun kullanıldığı yollarda da çalışmalarını sürdürüyor.

Mimar Sinan bölgesinden Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi, terminal gibi en çok kullanılan yerlere bağlantı yolu olarak kullanılan Fevzi Çakmak 3. Caddede yol genişletme çalışmaları başlatıldı.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Çorum’un ihtiyaçlarını karşılamak adına her alanda çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Özel İdare arkasında kalan ve trafiğin yoğun olarak kullanıldığı yolda da genişletme çalışmalarının başladığını ifade eden Belediye Başkanı Aşgın, “Hemşehrilerimizin talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda bir çok alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Uzun yıllardır kullanılan ve trafiğin her geçen gün arttığı Fevzi Çakmak 3. Caddede yol genişletme çalışması başlattık. Bilindiği gibi bu yol hem bizim için maneviyatı büyük olan Erzurum Dede’ye gidiyor, hem de hastane, terminal, yurt gibi yoğun olarak kullanılan yerlere bağlantı yolu olarak kullanılıyor. Yaptığımız çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte yolun genişliği 35 metreye ulaşacak ve çift yönlü olarak trafiğin akışı sağlanacak. Yol genişletme çalışmalarımızda önce kazı ve dolgu çalışması yaparak yolun zeminini sağlamlaştırıyoruz. Ardından ise asfalt serimi yaparak yolu hemşehrilerimizin hizmetine açacağız” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ