Çorum Mercek Haber

Derelerde temizlik çalışması

Derelerde temizlik çalışması

Çorum Belediyesine bağlı Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü derelerde temizlik çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye son zamanlarda yoğun yağışlardan kaynaklanan taşkınların önüne geçmek için şehirde bulunan derelerde temizlik çalışması yapıyor. Karakeçili Mahallesinde Ahçılar Bağlarından geçen Sıklık Deresinde temizlik çalışmaları başlatan ekipler, inşaat atıklarından oluşan moloz yığınlarını ve çevresel atıkları temizlemeye başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Zübeyir Tuncel, “ekiplerimiz pis görüntü ve inşaatlardan atılan molozların ve çöplerin dere yataklarından temizlenmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Amacımız sel baskınlarını önlemek ve yağmur suyunun yaşam alanlarına zarar vermeden şehrin dışına deşarj etmektir. Özellikle yaz aylarında sıcaklıkların artmasından kaynaklanan hastalık taşıyıcı haşerelerin, sivri sineklerin ve böceklerin halkımızı rahatsız etmemesi için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz” dedi.

Tuncel, vatandaşlara çağrıda bulunarak dere yataklarının olduğu bölgelere çevresel atık ve moloz atıklarının dökülmemesi konusunda uyarıda bulundu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ