Çorum Mercek Haber

Çirkin paylaşım, yargıya gidiyor

Çirkin paylaşım, yargıya gidiyor

Sosyal medya hesabından Mustafa Kemal Atatürk ve sevenlerine yönelik çirkin paylaşımda bulunan AK Parti Çorum Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş’e tepkiler sürüyor.

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Keleş’e sert tepki gösterirken, konuyu yargıya taşıyacaklarını açıkladı.

Tüfekçi, açıklamasında şöyle dedi:

“Cumhuriyetimizin 96. yılını kutlamaya az bir süre kala, AKP Çorum Belediye Meclis Üyesinin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar Çorum’da yaşayan Atatürk sevdalılarını derinden üzmüştür. Kendini bilmez, hadsiz, kişiliksiz, insanları birbirine kırdıran, karakter yoksunu kişiler ülkemizde ve 80 olaylarını yaşamış, acısı hala yüreğimizde saklı Çorum’umuzda var oldukça bölme, ayrıştırma, ötekileştirme devam eder. Atatürk ve silah arkadaşları Türkiye Cumhuriyetini kurmak için topraklarımız uğrunda kan akıttılar ve şehit oldular.

CHP Çorum İl Örgütü olarak, altı okumuzun birinin laiklik olduğunu hatırlatıp, hiç bir kimsenin ne Atatürk’ü, ne de onun inkilaplarını, hatta onun açtığı yolda ilerleyen Kemalistleri sorgulama teveccühüne girmesin. Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a buradan çağrımdır. Her platformda kendisine oy veren vermeyen her kesimin başkanı olduğunu dile getiren belediye başkanından bu konuya açıklık getirmesini ve derhal bu ayrıştırıcı, Çorum’umuza yakışmayan dili kullanan belediye meclis üyesinin istifasını almasını istiyoruz. Bu konunun yargıya taşınması için de gerekli işlemleri başlattığımızı tüm kamuoyuna duyururum.”

İŞTE O PAYLAŞIM:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ