Çorum Mercek Haber

Ulukavak’ta coşkulu konser

Ulukavak’ta coşkulu konser

Çorum Belediyesi tarafından düzenlenen “5 Mahallede 5 Konser” etkinlikleri kapsamında Ulukavak mahalle konseri yoğun katılımla gerçekleştirildi.

İskilipli Atıf Hoca Parkı içerisinde gerçekleştirilen Ali Somun konserini Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Afyonkarahisar Başsavcısı Mustafa Çelenk, belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş izledi. Yaklaşık 2 saat süren konserde Çorumlu sanatçı Ali Somun ve orkestrası seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla Ulukavak Mahalle sakinlerinin güzel dakikalar geçirmesini sağladı.

Konser sonunda sanatçıya çiçek veren ve konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, doğup büyüdüğü mahalle sakinleriyle birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini ifade etti.

Çorum’un tüm mahallelerine olduğu gibi Ulukavak Mahallesi’ne de yatırımlar yaptıklarını ve yapmaya devam edeceklerini belirten Aşgın, Ulukavak Mahallesi Spor Salonu’nun da kısa süre içerisinde açılacağını dile getirdi.

Ulukavak konserinde çok güzel bir birlikteliği sağlamanın mutluluğu içerisinde olduğunu ifade eden Aşgın, “140 gün gibi bir süre oldu göreve başlayalı. Göreve geldiğimiz günden bu zamana kadar bütün mahallelerimize dokunuyoruz. Bunların başında da Ulukavak Mahallesi geliyor. Bu mahallemiz nüfusu en kalabalık yüzölçümü en büyük mahallemiz. Bu mahallenin bir evladı olarak biz Ulukavaklılarla gurur duyuyoruz. Seçimlerde de bizlere en büyük desteği veren mahallelerimizin başında Ulukavak geldi. Buda bizi son derece mutlu etti. Ulukavak’ın mahallelerine asfalt döküyoruz, yağmur suyu şebekelerini yeniliyoruz, parklarına ağaçlar dikiyoruz, çiçekler dikiyoruz. Ulukavak güzelleşiyor, Çorum güzelleşiyor. Ulukavak güzelleştikçe, Çorum güzelleştikçe bizlerde çok mutlu oluyoruz. Mahalle Spor Salonu’nu kısa süre içerisinde açacağız. Asıl vazifemizin gönüller yapmak olduğunun farkındayız. Çünkü biz gelmedik dava için, bizim işimiz dostluk için, aşkın evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldik. Hemşehrilerimizin muhabbetini, sevgisini gördükçe, hemşehrilerimizin gönülden yaptıkları duaları hissettikçe yorulmak nedir bilmiyoruz ve “Aşgın’an çalışmaya devam” diyoruz” dedi.

Ulukavak Mahallesi Muhtarı Hanefi Özdemir ise konuşmasında mahallesine yapılan yatırımlar için Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.

BAHÇELİEVLER MAHALLE KONSERİ PAZAR GÜNÜ

Öte yandan Pazar akşamı Cumartesi Pazarı içerisinde saat 20.30’da gerçekleştirilecek olan Bahçelievler Mahallesi konserinde ise Müjgan Yürüyen ve Muharrem Bekar sahne alacaklar.

MİMAR SİNAN – GÜLABİBEY MAHALLE KONSERİ PAZARTESİ GÜNÜ

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı yapılması planlanan ancak yoğun yağış nedeniyle ertelenen Mimar Sinan-Gülabibey Mahalle konseri Pazartesi günü gerçekleştirilecek. Rüstem Eren Parkı’nda gerçekleştirilecek olan konserde Özcan Serpinli’nin yanı sıra Nurullah ve Funda Özel sahne alacak. Konser saat 20.30’da başlayacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ