Çorum Mercek Haber

Düğünlere operasyon!

Düğünlere operasyon!

Son günlerde düğün magandalarının çoğalması, havaya rastgele ateş açılması nedeniyle yaralanma olaylarının yaşanması üzerine Jandarma ekipleri tarafından sıkı tedbirler alınmaya başlandı.

İskilip İlçesi’nde düğünlere operasyon düzenlenirken, ele geçirilen silahlara el konuldu.

İskilip İlçe Jandarma Komutanlığı, düğünlerde ateşli silahların kullanılmaması konusunda kararlı çalışmalarına devam ediyor.
Bu hafta içerisinde birçok köyde düğün, nişan, eğlence gibi organizasyonlara düzenlenen operasyonlar sırasında 4 adet kurusıkı tabanca, 1 adet gerçek tabanca, 1 adet ruhsatsız tüfek ve çok sayıda fişek ele geçirildi.

Ele geçirilen silah ve mühimmatların sahiplerine adli ve idari ceza uygulandığı öğrenildi.

Ayrıca düğün, nişan, eğlence gibi etkinlikler için ruhsat ve izin almayan 2 kişi de organizasyondan men edildi, Kaymakamlık tarafından idari yaptırım cezası uygulandı.

Bir kamu çalışanı hakkında ise düğün sırasında genel güvenliği tehlikeye soktuğu gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığına bilgi verilerek adli işlemlere başlanıldı.

İskilip İlçe Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada; düğün, nişan ve eğlencelerde vatandaşların ateşli silah kullanımını sıfıra indirmek amacıyla çalışmaların devam edeceği ifade edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ