Çorum Mercek Haber

Hacı Bektaş Veli anma törenlerine “Çorum” damgası

Hacı Bektaş Veli anma törenlerine “Çorum” damgası

Nevşehir’in Hacı Bektaş ilçesinde başlayan 56.Ulusal, 30. Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma etkinliklerine Çorum damgasını vurdu.

Anma etkinliklerinin sunuculuğunu bu yıl da Çorumlu radyocular, Umut Radyo yöneticileri Meltem-Uğur Çınar üstlendi.

Yedinci kez Uluslararası Hacı Bektaş Veli Anma Törenlerinin sunuculuğu görevini üstlenen Meltem ve Uğur Çınar çifti, performansları ile bir kez daha göz doldurdu.

Bu arada anma etkinliklerine Çorum’dan da yoğun bir katılım oldu.

Anma etkinlikleri programını başarı ile sunan Meltem ve Uğur Çınar’ı bir kez da kutluyor, görevlerinde başarılar diliyoruz.

Anma etkinliklerine yurdun dört bir yanından katılım olurken, siyasiler de yoğun ilgi gösterdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerinin açılışında, “Anadolu’yu bize yurt yapan işte bu gönül erenleridir aslanla ceylanı hünkarın kucağında buluşturan huzurdur. Bütün erenlerimizi, pirlerimizi, dervişlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

Kılıçdaroğlu, Hacı Bektaş Veli’nin devletin adalet ve liyakatla yönetilmesini istediğinin altını çizdi.

Hacı Bektaş Veli Dostluk ve Barış ödülü de etkinlikte sahibini buldu. Usta sanatçı Musa Eroğlu, bu yılki ödülün sahibi oldu. Eroğlu, ödülü Kılıçdaroğlu’ndan aldı.

‘Çağımızın yaşayan Karacaoğlan’ı’ anonsuyla sahneye davet edilen Eroğlu, konuşmasının sonunu ilginç bir benzetmeyle bağladı: “Geçmişte Köroğlu vardı, beri de Dadaloğlu. Sonra Musa Eroğlu var. Kılıçdaroğlu var. Biraz daha beriye geliyorsun İmamoğlu var. Başka şansımız yok.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ