Çorum Mercek Haber

Kızılpınar’da fasulye tadında şenlik

Kızılpınar’da fasulye tadında şenlik

Çorum’da köy derneklerinin düzenliği büyük şenliklerden biri olan Kızılpınar Köyü 13. Geleneksel Karagöl Fasulye Şenlikleri, coşku içinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda davetlinin katıldığı şenliğe ünlü sanatçılar da damga vurdu.

Çorum merkeze bağlı Kızılpınar Köyü’nde yapılan Karagöl Fasulye Şenliğine; CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekci, Dernekler Müdürü Mustafa Bayrak, Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, Çorum Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanı Tahsin Şahin, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya, Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, Sebzeciler ve Pazarcılar Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, Çorum Dikiciler ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer, CHP İl Genel Meclis Üyeleri Yıldız Bek, Suat Atalay, Bahçelievler Muhtarı Hasan Kızıltepe, köy muhtarları, dernek başkanları ve binlerce kişi katıldı.

FASÜLYE BİRİNCİSİ MERCAN OLDU

Gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin sunuculuğunu yaptığı Karagöl Şenliği kapsamında düzenlenen fasulye yarışması da çekişmeli geçti. 17 üreticinin katıldığı ve jüri üyeliklerini Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Aslan Sivrikaya, Kadir Yıldız, Fatma Altuntaş, Ali Aydın ile Yasemin Çetin’in yaptığı yarışmada Hüseyin Mercan’ın  yetiştirdiği fasulye birinci olurken, yarışmaya katılan ve ilk 4’de giren yarışmacılar ödüllendirildi.

AĞA HACI BULUT

Karagöl Şenliğinde ağalık yarışması bir hayli çekişmeli geçti. Yarışmada Hacı Bulut, Tuncay Turna, Tuncay Aylan, Sadık Yosul ve Kenan Soyer, ağalık yarışması koltuğuna oturan isimler oldular.

3 bin TL ile başlayan yarış, gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin çabaları sonucu bir hayli yükseldi. Ağalık yarışmasının ödülü olan koç en son 5 bin 100 TL karşılığında Hacı Bulut tarafından alındı ve Bulut, Kızılpınar Köyü Karagöl Şenliğinin 2019 ağası oldu.

HÜSEYİN UĞURLU FARKI

Şenliklere ise ünlü sanatçı Hüseyin Uğurlu damgasını vurdu. Canan Beydil ve Ercan Aygün’ün de sahne aldığı etkinlikte Hüseyin Uğurlu coşkusu yaşandı.

Şenlikte sahne alan ve kendine özgü türküleri ile milyonlarca dinleyicisi bulunan Hüseyin Uğurlu, coştukça coştu. 1 saati aşkın süre sahnede kalan Uğurlu, okuduğu türkülerle hayranlarına müzik ziyafeti çekti. Programının sonlarına doğru halay ve oyun havaları da okuyan Uğurlu, kimi zaman bu oyunlara kendisi de eşlik etti. Sahnede adeta devleşen, zaman zaman sazı ile şov yapan Uğurlu’ya hayranları büyük sevgi gösterisinde bulundu. Çeşitli firmaların verdikleri hediyelerin de dağıtıldığı şenlik, akşam saatlerine kadar halaylarla devam etti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ