Çorum Mercek Haber

Dünya ikincisi güreşçiye coşkulu karşılama

Dünya ikincisi güreşçiye coşkulu karşılama

Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonasında Dünya ikincisi olan Sungurlulu güreşçi Mert İlbars, memleketi Sungurlu’da coşkuyla karşılandı.
Mahmut Atalay Spor Salonu önünde çiçeklerle karşılanan Mert İlbars, daha sonra babası Atıf, annesi Hatice, kardeşleri Utku, Belinay, dayısı Aydın Karaman, antrenörü Çelebi Bayır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Halil Yurt ve çok sayıda vatandaşlar ile şehir turu yaparak ilçe halkını selamladı. 

Bulgaristan’da Sungurlu ve Türkiye’yi başarıyla temsil eden Mert İlbars’ı ilçe halkı bağrına bastı.

Şehir turunun ardından Mert İlbars Antrenörü Çelebi Bayır ile Mahmut Atalay Spor Salonu yanında davul zurna işliğinde oyun oynadı.

“ÜLKEMİZİ EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM”

Şampiyon güreşçi Mert İlbars, “Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da düzenlenen Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonasında ikinci oldum ve çok mutluyum. İstiklal Marşımızı okutamadık ama bu da güzel bir başarı, keşke birinci olup İstiklal Marşımızı okutabilseydim. Üzerimde çok büyük emeği olan hocam Çelebi Bayır’a teşekkür ediyorum. Ailem annem babam ve antrenman arkadaşlarıma teşekkür ederim hepsinin üzerimde çok büyük emeği var. Bu sene ikincilik oldu nasip buymuş inşallah bir daha ki sefere ya da daha büyük olimpiyatlarda ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim.” dedi.

“MERT İLBARS ÇOK YETENEKLİ BİR ÇOCUK”

Antrenör Çelebi Bayır da, “Mert İlbars, bu seneyi dünya ikincisi olarak bitirdi. Gönül isterdi ki şampiyon olsun İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletelim, Bayrağımız göklerde dalgalansın. Ama inşallah olimpiyat şampiyonasında biz bunu telafi edeceğiz. Daha çok çalışıp olimpiyat şampiyonasında İstiklal Marşımızı tüm dünyaya ezberleteceğiz inşallah. Çalışacağız bizim işimiz bu. Allah inşallah bize daha büyük başarılar nasip edecek, buna inanıyoruz. Mert İlbars çok yetenekli bir çocuk, Allah onu nazarlardan saklasın. Bize destek olan ve dualarını esirgemeyen herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kulandı.

Ardından Mert İlbars beraberindekilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. (Sungurlu Gazetesi)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ