Çorum Mercek Haber

Kuzey Gücü’nden ses getirecek projeler

Kuzey Gücü’nden ses getirecek projeler

Kuzey Gücü Dış. Tic. AŞ., Çorum’da ses getirecek projeleri hayata geçiriyor.

Çeşitli alanlarda uygulanacak projeler, Çorum’un gelişmesine, büyümesine, istihdam oranının artırılmasına büyük oranda katkı sağlayacak.

Çorum’da 2 Ağustos Cuma günü açılışı gerçekleştirilecek olan Kuzey Gücü Dış. Tic. AŞ. Yöneticileri, basın mensupları ile kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

Toplantıda şirket ortaklarından Emir Serkan Kılıç, şirket faaliyet alanları hakkında bilgi verdi.

Gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutlayarak konuşmasına başlayan Emir Serkan Kılıç, “3 ortaklı ve sürekli büyümeye hazır yeni yatırım ve projelere açık bir şirket olarak karşınızdayız” dedi.

Şirketlerinin Çorum ve Orta Anadolu bölge Başkanlığını Fahri Karayan’ın üstlenmiş olduğu ATİK (Avrupa Ticaret ve İşbirliği Konseyi)’ne üye bir kuruluş olduğunu belirten Kılıç, “Dünyanın 52 ülkesinde 186 tane şehirde konuşlandığımız ofislerle sürekli irtibat halinde olup tüm ticari faaliyetleri yakından takip etmekteyiz. Ben bu kuruluşun İnovasyon Çalıştay Başkanlığını yürütmekteyim Şahin Yıldız Çorum ve Orta Anadolu Bölgesi Başkan Yardımcısı Enver Bey ise Genel Sekreterlik görevini yürütmektedirler” şeklinde konuştu.

BEKE KAPLICALARI YENİDEN HAYAT BULACAK

Şirketin faaliyetlerinden bahseden Kılıç, “Turizm, inşaat, enerji ve hayvancılık. Turizm konusunda Çorum Mecitözü’nde bulunan Beke Kaplıcalarının olduğu bölgeye 5 yıldızlı otel konseptinde bir kaplıca, SPA merkezi, hamamlar ve spor sahalarının da içinde bulunduğu bir tesis kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda Antalya bölgesinde iki adet otel pazarlığımızın bittiğini ve çalıştırmak üzere devralacağımızı siz basın mensuplarına bildirmek istiyorum. Bunlara ek olarak Bulgaristan ve Kazakistan’da farklı projelerimiz var. Bulgaristan Plovdiv’de kurmuş olduğumuz bir şirketimiz ve burada ki Kuzey Gücü şirketler grubunun bir temsilciliği var. Oradaki şirketimizin ismi Severna Sila. inşaat projelerimizi yürüterek hayata geçireceğimiz şirketimiz Avrupa Birliği fonlarından yararlanarak 400 konutluk bir inşaat projesinin ilk adımlarını attık” dedi.

KAZAKİSTAN’A TUĞLA FABRİKASI KURULACAK

Kazakistan’da tuğla fabrikaları inşa edeceklerinin altını çizen Kılıç, bunlar için fiyat teklifleri aldıklarını ve yapacakları fizibilite raporlarından sonra Kazakistan Büyükelçisi Abzal Bey ile Ağustos ayının sonlarına doğru temaslarda bulunacaklarını söyledi. Kırıkkale’de bir projelerinin daha bulunduğunu ifade eden Kılıç, “Keskin İlçesi’nde güneş enerji santrali işletmek adına bir görüşme de ve pazarlıkta bulunduk bu konu da netleştiği zaman tekrar basını bilgilendireceğiz” diye konuştu.

HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE YER ALACAK

Ayrıca hayvancılık adına bir et entegre tesisi kurmayı planladıklarını kaydeden Kılıç, “İşletmeyi yakın zamanda yine basınla paylaşacağız. Mecitözü bölgesinde bununla ilgili çalışmalar yapacağız” şeklinde konuştu.

Sektöre hızlı ve güçlü bir giriş yaptıklarını ifade eden Kılıç, “Biz buna inanıyoruz ki ekonominin çokta iç açıcı olmadığı piyasaların hareketsiz kalıp iş oranının bu kadar az olduğu bir dönemde böylesi güçlü bir yatırım Çorum ekonomisine büyük faydalar sağlayacaktır” ifadelerine yer verdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ