Çorum Mercek Haber

Kaldırım işgalinde taviz verilmeyecek

Kaldırım işgalinde taviz verilmeyecek

Çorum Belediyesine bağlı zabıta ekiplerinin katılımıyla kentte kaldırım işgallerine dur demek için çalışmalar yapılıyor.

Şehrin işlek cadde ve sokaklarının yanı sıra esnafların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde denetimlerini sürdüren Çorum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnafı kaldırımları sergi alanı gibi kullanmamaları konusunda uyarılarda bulundu.

Esnaf, işgaller nedeniyle kaldırımlarda ve trafikte meydana gelen aksaklıkların ortadan kaldırılması için sorumlu davranmaya davet edildi.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, kaldırımların işgalleri ile ilgili çalışmalardan taviz vermeden ve kararlılıkla devam ettiklerini belirtti.

Esnafı yazılacak cezalar nedeniyle mağdur olmamaları için duyarlı davranmaya davet eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Kaldırımlar yayaların geçiş alanlarıdır. Uyarılara rağmen kaldırımların üzerinde izinsiz tezgah, dolap vb. satı eşyası bulunduranlara karşı başlattığımız çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı kaldırım ve sokaklarda rahat olarak geçişlerini kolaylaştırmak için yapmış olduğumuz çalışmada esnafımızı da mağdur etmeden gerektiği şekilde kendi alanlarını aşmamaları konusunda uyarılarda bulunuyoruz. Esnafımıza önce uyarı yapıp uymaları gereken kurallar hakkında bilgi veriyoruz. Daha sonra ise tekrar yapacağımız denetimlerde belirttiğimiz kurallara uymayan esnafımıza Kabahatler Kanunu’nun 38. maddesi gereğince para cezası uygulayacağız. İşgaller tamamen son buluncaya kadar denetimler aralıksız devam edecek. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşamlarının devam ettirilmesi için denetimlerimiz 7/24 aksatılmadan devam edecektir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ