Çorum Mercek Haber

Hayvan Pazarına ve mezarlıklara otobüs seferi

Hayvan Pazarına ve mezarlıklara otobüs seferi

Çorum Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarına ulaşımı kolaylaştırmak için otobüs seferleri başlatıyor. Ayrıca Arefe günü mezarlıklara ücretsiz otobüs seferleri düzenlenecek. Halk otobüsleri ise bayramın birinci günü vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Çorum Belediyesinden yapılan açıklamada; “Kurban Bayramı’na özel hemşehrilerimizin hayvan pazarına ulaşımını kolaylaştırmak için toplu taşıma seferleri başlatıyoruz. Hayvan pazarına toplu taşıma seferleri 7 Ağustos ve 8 Ağustos tarihlerinde saat 10.00, 12.00, 13.00, 14.00 saatlerinde 9 ve 10 Ağustos tarihinde ise 09.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00  saatlerinde otobüs seferleri düzenlenecektir. Seferler Saat Kulesi merkez duraktan yapılacaktır” denildi.

MEZARLIKLARA OTOBÜS KALDIRILACAK

Çorum Belediyesi’nin Arife günü mezarlık ziyaretinde bulunmak isteyen vatandaşlar için ücretsiz olarak Ulumezarlık, Hıdırlık ve Çiftlik Mezarlığı’na sabah namazından sonra camilerden otobüs seferleri düzenlenecek. Öte yandan Çorum Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü tarafından ücretsiz gül dağıtımı yapılacak.

Arife günü sabah namazından sonra mezarlıklara otobüs kaldırılacak camiler; Ulu Camii, Kevser Camii, Ejder Camii, Köroğlu Camii, Sarılık Camii, Selimiye Camii, Abdibey Camii, Hz. İbrahim Camii, Kafkasevler Camii, Beytepe Camii, Mevlana Camii, Aladdin Camii, Huzur Camii, Binevler Camii, Buhara Camii, Tevhit Camii,  Garantievler Camii, İmam Hatip Camii, Fatih Sultan Mehmet Camii, Mimar Sinan Camii, Yörükevler Camii, Ehlibeyt Camii, Esnaf Evler Camii olarak belirlendi.

HALK OTOBÜSLERİ İLK GÜN BEDAVA

Çorum Belediyesi, tüm dini bayramlarda olduğu gibi Kurban Bayramında da vatandaşların bayram ziyaretlerini kolaylaştırmak amacıyla bayramın ilk günü vatandaşları ücretsiz taşıyacak.

Kurban bayramının birinci günü Çorumlular halk otobüslerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Kurban Bayramının birinci günü halk otobüsü seferleri saat 09.00’da başlayacak, bayramın ikinci günü ise saat 08.00’da, üçüncü ve dördüncü gün ise seferler normal seyrinde devam edecek.

Bayram süresince vatandaşların herhangi bir mağduriyeti yaşamaması için Belediye Toplu Taşıma İdare Amirliği çalışmalarını ara vermeden sürdürecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ