Çorum Mercek Haber

Avrupa’daki Çorumlulardan ihtiyaç sahiplerine destek

Avrupa’daki Çorumlulardan ihtiyaç sahiplerine destek

Yavruturna Mahallesi Muhtarı Metin Kaşar ve Avrupa’daki Çorumlular 19 Platformunun yöneticisi Güngör Erçin, bayramda ihtiyaç sahiplerine umut oldu.

5 yıl önce sosyal medyadaki bir grup aracılığı ile memleket özlemini gideren Güngör Erçin, bu platform sayesinde yardıma muhtaç insanlara yardım edebilineceği fikrini arkadaşları ile paylaştı ve destekçisi arttı. 

Kurban Bayramı’nın yaklaşması ile Avrupa’daki Çorumlular 19 Grubu üyesi arkadaşlarıyla arasında para toplayan ve bunlarla gıda kolisi hazırlayan Erçin, Yavruturna Mahallesi Muhtarı Metin Kaşar’dan ihtiyaç sahiplerinin adreslerini istedi. Kaşar ve Erçin’in işbirliği ile yardımseverlerin bağışları Yavruturna, Bahçelievler ve Kale Mahallesi’ndeki 32 ihtiyaç sahibi aileye gıda kolisinde ulaşırken, Avrupa’daki Çorumlular 19 Platformu üyesi Erçin, yardımların devamının geleceğinin bilgisini verdi.

İhtiyaç sahiplerine yardım projesi için işbirliği yaptığı Güngör Erçin’e duyarlılığı için teşekkür eden Yavruturna Mahalle Muhtarı Metin Kaşar, sosyal medyanın iyi amaçlarla kullanıldığı zaman güzel sonuçların elde edilebilineceğinin en güzel örneğinin bu yardım olduğunu dile getirirdi. Kaşar, yardım edilen ailelerin mutluluklarına ortak olmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ