Çorum Mercek Haber

Aşgın, gençlerin talebine duyarsız kalmadı

Aşgın, gençlerin talebine duyarsız kalmadı

Sosyal medyadan ‘Çorum’da paten sahası yok’ diye sitem eden gençler Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ı ziyaret etti.

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, sosyal medya üzerinden kendisine taleplerini iletmek istediklerini dile getiren bisiklet, kaykay ve paten sporuyla uğraşan gençleri Belediyeye davet etti.

Bütün taleplerin kendileri için önemli olduğunu fakat gençlerin taleplerinin daha önemli olduğunu belirten Başkan Aşgın, “Sporun her branşını destekliyoruz. Bunun yanı sıra semt parklarında ve büyük parklarımızda hemşehrilerimizin rahatça spor yapabileceği alanlar, bisiklet yolları ve yürüyüş yolları yapıyoruz. İstiyoruz ki herkes en az bir spor branşıyla uğraşsın, sporu birey olarak bütün hemşehrilerimizin yaşamlarına entegre edelim. Bizim için bisiklet, kaykay ve paten de diğer sporlar kadar önemli. Fakat bunlar biraz daha tehlikeli sporlar bunlar için özel alanların olması gerek. Mimarsinan Mahallemizde bulunan Bosna Parkımızın içerisinde bir tane paten alanı var ama orası uzak kalıyor olabilir. Park bahçeler müdürlüğümüzle şu anda nerelerde bu alanları oluşturabiliriz onun çalışmasını yapıyoruz” dedi.

“GENÇLERİMİZİ ÇOK SEVİYORUZ”
Gençlerin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Başkan Aşgın, bu anlamda onların taleplerinin de değerli ve önemli olduğunu vurguladı.

Aşgın, “Biz belediye olarak üstümüze düşeni yapıyoruz ve bu gençlerimizin taleplerine hızlı bir şekilde cevap vermek için çalışmaları başlattık. Bizim de onlardan bir isteğimiz var; bu sporu yaparken dizliklerini taksınlar, kasklarını taksınlar, Allah muhafaza onların canının yanması ailelerin ve bizlerin canını yakar” diyerek, davete icabet ettikleri için gençlere teşekkür etti.

Gençlerle sohbet etmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aşgın, bütün gençlerin, bütün Çorumluların her Çarşamba saat 10.00-12.00 arasında düzenlediğimiz halk gününe gelerek taleplerini ve isteklerini iletebileceklerini söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ