Çorum Mercek Haber

Rektör Öztürk, TÜBİTAK birincilerini tebrik etti

Rektör Öztürk, TÜBİTAK birincilerini tebrik etti

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasında Kayseri Bölge birincisi olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazanan Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencileri Şeyma Meryem Yılmaz ve Merve Mama’yı tebrik etti.

Ziyarette Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kazim Savaş Bahçeci ve proje danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Çakmak da hazır bulundu.

Yaptıkları proje kapsamında çimlendirilmiş keten tohumu unuyla glütensiz kapkek ürettiklerini belirten öğrenciler Şeyma Meryem Yılmaz ve Merve Mama, Türkiye finallerine kadar çalışmalarına yoğun bir şekilde devam edeceklerini ve finallerde iyi bir derece almak istediklerini vurgulayarak, kendilerine destek veren herkese teşekkür ettiler.

Öğrencilerin elde ettikleri başarıdan dolay büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Öztürk de öğrenci odaklı bir yönetim anlayışıyla öğrencilerin her alanda başarılı olmaları için gayret ettiklerini belirtti.

Öğrencilerin Türkiye finallerinde de birinci olacaklarına yürekten inandığını sözlerine ekleyen Rektör Öztürk, Şeyma Meryem Yılmaz ve Merve Mama’ya başarılar diledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ