Çorum Mercek Haber

Engelli gencin düğün hayali gerçek oldu

Engelli gencin düğün hayali gerçek oldu

Bayat İlçesi’nde doğuştan zihinsel engelli olan Mehtap Tosyalı’nın düğün hayalini gerçekleştirmek için temsili merasim düzenlendi.

28 yaşındaki zihinsel engelli Mehtap Tosyalı’nın ailesi, Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü’ye ulaşarak genç kızın düğün hayalini anlattı.

Başkan Ekrem Ünlü’nün talimatıyla harekete geçen ekipler, düğün hazırlıklarına başladı. Gelinlik, kuaför, gelin arabasının süslenmesi gibi işlemler Bayat Belediye Başkanlığı tarafından karşılandı.

Beyaz gelinliğiyle Belediye Düğün Salonu’na gelen genç kızı misafirler ayakta alkışladı. Babası Sait Tosyalı ve annesi Meryem Tosyalı, burada yaptıkları konuşmada, kızının hayalini gerçekleştirmek için kendilerine destek veren Başkan Ünlü’ye teşekkür etti.

Mehtap Tosyalı için tüm imkanların seferber edildiğini ifade eden Sait Tosyalı, şöyle konuştu:

“Kızım istedi bu düğünü, ben de belediyeye başvurdum. Arzularımızı yerine getirdiler. Allah onlardan razı olsun. Normal düğün gibi oldu. Düğünü, gelinliği hepsi düğün gibi oldu. Bize bu imkanı verdikleri için belediye başkanı ve çalışanlarına teşekkür ederim. Kızım çok mutlu oldu, herkese teşekkür ediyorum.”

“ONLARIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ”

Bayat Belediye Başkanı Ekrem Ünlü ise özel gelinlerin hayallerinin gerçekleşmesine yardımcı olduklarını söyledi.

Başkan Ünlü, “Her özel gelinimizin, kızımızın annesi-babası, ailesi onları bembeyaz gelinlikler içinde görmek istiyor. Bugün burada ailelerin izinleri alınarak onlara bir düğün düzenledik. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuz. Kimsesizin Kimi oluyoruz. Engelli çocuklarımız bizden destek istiyor. Bizler de belediye olarak her durumda yanlarında olmaya özen ve gayret gösteriyoruz. Özel gelinlerimizle gurur duyuyorum” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ