Çorum Mercek Haber

Hitit mezunlarına duygulu veda

Hitit mezunlarına duygulu veda

Hitit Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler, duygu dolu bir törenle uğurlandı.

Çorum Hitit Üniversitesi’nin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni, Spor Bilimleri Fakültesi 15 Temmuz Spor Kompleksinde coşkuyla gerçekleştirildi.

Törene Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Fatih Ağca, Çorum Belediye Başkan Vekili İsmail Yağbat, Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü, İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, öğretim elemanları, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı birincisi Yeter Adıgüzel’in konuşmasıyla devam etti.

Konuşmasında her bir seneyi başarıya attığı bir adım olarak nitelendiren öğrenci Yeter Adıgüzel, 4 yıl önceki hedefinin bu güzel mezuniyet gününde gerçekleştiğini belirterek, Hitit Üniversitesi’nden üniversite birincisi olarak mezun olmanın mutluluk ve gururunu yaşadığını vurguladı.

Öğrencilik hayatı boyunca yoğun bir çalışma temposu içerisinde olduğunu ve bu süreçte Hitit Üniversitesi’ni de en iyi şekilde temsil etmeye çalıştığını ifade eden Adıgüzel, bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek elde ettiği başarıyı yıllar önce kaybettiği annesine hediye etmek istediğini vurguladı.

Mezuniyet töreninin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, sözlerine “2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Mezuniyet Törenimizi kutlamanın heyecanını ve gururunu yaşadığımız bu anlamlı günde, sevincimize ortak olduğunuz için şahsım ve Üniversitem adına herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle Hitit Üniversitesi Rektörlüğü görevini şahsıma tevdi eden Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı arz ediyorum” diyerek başladı.

Sürekli değişim ve dönüşümün yaşandığı günümüzde ülkelerin gelişmişlik düzeylerini etkileyen faktörlerin başında eğitimin geldiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Öztürk, Hitit Üniversitesi olarak bu bilinçten hareketle çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Bu çerçevede üniversitenin 19.000’den fazla öğrencisiyle eğitim-öğretim faaliyetlerini başarılı bir şekilde sürdürdüğünü ifade eden Öztürk, “Üniversitemiz, yaptığı çalışmalarla günümüze dek Çorum’a büyük katkılar sağlamış ve bundan sonra da yükselen bir ivme ile sağlamaya devam edecektir” dedi.

Ülkemizin daha da gelişmesi, büyümesi ve her alanda söz sahibi olması için ülkenin tüm dinamiklerine ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Prof. Dr. Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomik yönden gelişmiş, dışa bağımlılığı kalmayan, bilim ve teknolojide sayılı ülkelerden biri haline gelmek için ortaya koyduğu 2023 ve 2071 hedefine ulaşmak için hepimize büyük görevler düştüğüne dikkat çekti.

Yerlilik ve millilik bilinciyle araştırma-geliştirme çalışmalarına daha fazla ağırlık vererek katma değeri yüksek teknolojilerin geliştirilmesi gerektiğini vurgulayan Rektör Prof. Dr. Öztürk, “En önemlisi de yaptığı çalışmalarla ülkemize değer katacak, vatanını seven, cesaretli, fedakâr, feraset sahibi, bilgili ve donanımlı gençler yetiştirmeliyiz. Hep birlikte, omuz omuza çalışmalarımıza devam ettiğimiz sürece, hedefe en kısa sürede ulaşacağımıza olan inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında mezunlara da seslenen Rektör Öztürk, mezunların hedefledikleri kariyer basamaklarını hızla tırmanarak önemli başarılar elde edeceğine yürekten inandığını ifade ederek, “Unutmayın ki sadece ülkemizin geleceği adına değil, gözü, kulağı bizlerde olan bütün milletlerin umudu sizlersiniz. Bütün kalbimle inanıyorum ki, Allah’ın izniyle sizler de önünüze çıkacak fırsatları çok iyi değerlendirecek, ailenizin ve üzerinizde emeği olanların yüzlerini hep ağartacaksınız” dedi.

Tıp Fakültesinden mezun olan öğrencilerin hekimlik andı ve Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunlarının hemşirelik andını okuması ile devam eden törende üniversite lisans ve önlisansta ilk 3 dereceye giren öğrencilere geçici mezuniyet belgesi ve ödül takdiminde bulunuldu. Ödül takdiminin ardından üniversitenin yeni mezunları, keplerini hep birlikte atarak mezuniyet sevincini aileleriyle paylaştı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ