Çorum Mercek Haber

30 bin 735 Çorumlu genç, üniversite için ter dökecek

30 bin 735 Çorumlu genç, üniversite için ter dökecek

Çorum’da yapılacak olan 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda, yaklaşık 30.735 öğrenci, üniversiteye yerleşmek için ter dökecek.

İl Sınav Koordinasyon Kurulu, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2019-YKS’nin Çorum’da huzur ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak amacıyla bir toplantı gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk başkanlığında düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Abdurrahman Başbuğ, İl Milli Eğitim Müdür V. Yahya Çoban ve İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Levent Saygı katıldı.

Toplantıda, yapılacak sınavın huzur ve sükûnet içinde geçmesi ve adayların sınav konforlarını etkileyebilecek olası durumlar ele alınarak, bu hususlarda alınması gereken tedbirler görüşüldü.

Sınava üç oturum için 102 sınav binasında yaklaşık 30.735 adayın katılacağını ve 4.500’e yakın personelin görev yapacağını ifade eden Rektör Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, sınava ilişkin en güncel bilgilerin ve adaylara yönelik hazırlanan duyuru ile görsellerin ÖSYM Başkanlığının (http://www.osym.gov.tr ) resmi internet adresinde yer aldığını açıkladı. Rektör Öztürk, sınava girecek adayların ve tüm sınav görevlilerinin bu bilgileri sınav öncesinde titizlikle okumalarının ve takip etmelerinin yararlı olacağını önemle vurguladı.

Rektör Prof. Dr. Öztürk, sınavın güvenliği ve selameti açısından gereken tedbirin alındığını belirterek, sınava girecek tüm adaylara başarılar diledi.

SINAVA GİRECEK ÖĞRENCİLERE UYARI

2019-Yükseköğretim Kurumları Sınavı 15 Haziran 2019 (YKS/1) Cumartesi sabah ve 16 Haziran 2019 (YKS/2-3) Pazar sabah ve öğleden sonra olmak üzere 3 ayrı oturum halinde gerçekleştirilecek.

Sabah oturumları saat 10:15’te, öğleden sonraki oturum ise 15:45’te başlayacak. Sınavın zamanında başlatılabilmesi için, adayların kimlik denetimlerinin yapılarak sınav salonlarına alınmalarına sabah oturumlarında saat 09:00’da, öğleden sonraki oturumda ise saat 14:30’dan itibaren başlanacak.

Sınavın başlama saatinden 15 dakika önce (sabah 10:00 ve öğleden sonra 15:30) adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacak ve bu saatten sonra bina kapıları kapatılarak hiçbir aday sınav binasına kesinlikle alınmayacak. Aynı zamanda Nüfus Müdürlükleri Cumartesi günü saat 07:00-17:00 arası, Pazar günü ise 07:00-15:30 saatleri arasında açık bulundurulacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ