Çorum Mercek Haber

Yeşil Göl turizme kazandırılmalı

Yeşil Göl turizme kazandırılmalı

Çorum’da bulunan doğa harikası Yeşil Göl’ün turizme kazandırılması için çalışma başlatıldı.

Laçin ilçesinde bulunan Yeşil Göl, “saklı cennet” olarak kabul ediliyor.

Muhteşem bir güzelliğe ve doğa manzarasına sahip gölün turizme kazandırılması amaçlanıyor.

Vali Mustafa Çiftçi, Laçin ilçesini ziyareti sırasında Yeşil Göl’de incelemelerde bulunarak, yapılması gereken çalışmaları yetkililerle birlikte belirledi.

Vali Çiftçi, doğa tutkunlarınca yeni yeni keşfedilmeye başlanan etrafı ormanlık alanla çevrili bulunan Yeşil Göl’ü gezdi.

Laçin Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bekir Özdemir, doğa turizmi ile ekonomik yapısı zayıf olan ilçeye yeni gelir kaynakları sunmak, doğa yürüyüşleri gibi sportif faaliyetleriyle bölgeyi cazibe merkezi haline getirmek amacıyla proje hazırladıklarını açıkladı. Projenin OKA’ya sunulduğunu dile getiren Özdemir, çevre düzenlemesi ve sosyal tesislerinde yer aldığı projenin yaklaşık 1 milyon liraya mal olacağını ifade etti.

Vali Mustafa Çiftçi ise Yeşil Göl’ün adeta saklı cennet olduğunu belirterek, burasının turizme kazandırılması gerektiğini açıkladı.

Projenin takipçisi olacağını ve bu alanı insanların hoşça vakit geçirebileceği, dinlenip eğlenebileceği, piknik yapabileceği bir yer haline getireceklerini bildiren Vali Çiftçi, daha sonra göl kenarında beraberindeki heyetle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ