Çorum Mercek Haber

Çorum’a yeni müftü

Çorum’a yeni müftü

Konya İl Müftü Yardımcısı iken Çorum İl Müftülüğü’ne atanan Muharrem Biçer, görevine başladı.

Çorum’un yeni Müftüsü Biçer için İl Müftülüğünde devir teslim töreni yapıldı.

İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen devir teslim törenine; Vali Mustafa Çiftçi, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Karaman İl Müftüsü Muhammed Lütfi Ketenci, İl Müftü Vekili Abdullah Pamuklu, müftü yardımcıları, şube müdürleri, müftülük personeli ile bay ve bayan din görevlileri katıldı.

Program, MEB- Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Genç Sada Kur’an-ı Kerim-i Güzel Okuma Türkiye Birincisi Çorum Hıdırlık Kuran Kursu Öğrencisi Muhammed Yaşar Şahin’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Törende konuşan Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer, “İlim, irfan ve evliyalar diyarında İl Müftüsü olarak göreve başlamanın heyecanı içindeyim. Bana bu görevi nasib eden rabbime hamd ederken yine beni bu göreve tensip buyuran Sayın Cumhurbaşkanımıza ve tekliflerinden dolayı Diyanet İşleri Başkanımıza ve vesile olanlara şükranlarımı arz ediyorum. Sabırlı olun, zira bulutlar ağlamasa yeşillikler nasıl gülebilir? Aceleci olmayın, maksada sabırla erişilir, acele ile değil. Alelade otlar iki ay içinde, kırmızı gül ancak bir yılda yetişir. Tencerede bile yavaş ve ustaca kaynayan yemek, delice kaynayandan daha lezzetlidir! der Mevlana. “Toplumu din konusunda aydınlatma” gibi çok önemli ve hayati bir vazifenin ihsan-ı ilahi olarak omuzlarıma konulduğunun idraki ve sorumluluğu ile görevime başladım. Mensuplarına dünya ve ahiret mutluğunu kazandıran, inananları bir vücudun organları gibi gören, üstünlüğü ırkta, renkte, zenginlikte değil, sadece takvada gören, yaratılanı yaratandan dolayı sevmemizi öngören İslam dini gibi bütün beşeriyeti kucaklayan bir dini hakkıyla bilmek, prensiplerini hayatımıza geçirmek bütün sıkıntılarımızın ve problemlerimizin ilacı olacaktır. Tarih boyunca bu ilahi reçete bütün ferdi, ailevi ve içtimai hastalıklara deva olmuş ve kıyamete kadar da olacaktır. İşte İç Anadolu Bölgemizde doğan, büyüyen, okuyan ve yetişen; ayrıca 32 yıldır çeşitli kademelerde din hizmetini yürüten bir kardeşiniz olarak, özellikle dertlerini, sıkıntılarını bildiğim bu adanmış din gönüllüsü kardeşlerime ve bölge insanına, çok değerli Çorumlu hemşerilerime hizmet etmek, bu güzel dine hizmet etmek niyetiyle başladığım bu ulvi görevimde herkesin desteğini istiyor ve dualarını bekliyorum. Gayret bizden, dua ve destek sizlerden, Tevfik Allah-u.”Teala’dandır.

Yunusun dediği gibi: ‘Ben gelmedim dava için, benim işim sevgi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim’ Hiçbir kurumun tek başına kendine yetemeyeceğini, tüm insanların ne yapıp edip, ortak aklı ve ortak hikmeti birleştirerek, bunu bir güce dönüştürmesi gerektiğini düşünüyorum. Sayın Valimizin himayelerinde bunu gerçekleştireceğiz inşallah. Aslında büyüklerimiz şöyle diyor:

‘Din görevliliğinden emekli olmak yok, ancak siz seccadenin başında ruhunuzu Rabbinize teslim ettiğiniz zaman o şekilde emekli olursunuz.’ İnşallah ruhumuzu Rabbimize teslim edene kadar dini mübin-i İslamahizmetkârlık yapacağız. Her birimiz adanmış din gönüllüsü olduğumuz zaman, hademe-i hayrat olduğumuz zaman, iyiliğe, güzelliğe, hayra öncülük yaptığımız zaman görevlerimizi hakkıyla ifa etmiş oluruz.

Reklam, şov, propaganda ile irşad, tebliğ ve davet bir tutulamaz. Diyanet hizmetleri reklam ve propaganda kelimeleriyle ifade edilmez. İrşad, davet ve tebliğ kavramlarıyla ifade edilir.

Bugüne kadar Çorum a güzel hizmetler yapmış olanlara, müftü vekilliğini yürüten Abdullah Pamuklu hocama teşekkür ediyorum. Bizler de teslim aldığımız bu bayrağı en yükseklere ve ileriye taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Tüm arkadaşlarımızla hocalarımızla birlikte fedakarca, görevine aşık, yüzleri gülen, görev sevdalısı kardeşlerimle, Başkanlığımızın hedefleri ve misyonu doğrultusunda güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum. Bizden önce hizmet yarışında dinimize, vatanımıza ve milletimize hizmet eden tüm hocalarımızı hayırla yâd ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet, hayatta olanlara da rabbimden sağlık sıhhat ve afiyetler diliyorum. Rabbim hayırlı hizmetler yapmaya muvaffak eylesin. Bizleri utandırmasın, vazifemizi son ana ve dakikaya kadar yapacağız inşallah.”

Konuşma sonrasında Konya İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu, Çorum İl Müftüsü Muharrem Biçer’e cübbe ve sarık giydirerek duasını yaptı.

ÇORUM İL MÜFTÜSÜ MUHARREM BİÇER KİMDİR?

1968 yılında Konya’da doğdu. İlkokulu bitirdikten sonra aynı yıl Konya İmam Hatip Lisesine kayıt oldu. 1986 yılında Konya İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. 1987 yılında Derebucak İlçesi Yukarı Kayalar kasabasında İmam-Hatip olarak göreve başladı.

Konya’nın çeşitli yerlerinde imam-hatip ve müezzin-kayyım olarak çalıştıktan sonra 1997 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini tamamlayarak aynı yıl içerisinde Konya Selçuk Dini Yüksek İhtisas Merkezi’ne başladı. 2000 yılında buradaki eğitimini başarıyla tamamlayarak Afyon Sandıklı İlçe Vaizliğine atandı. Bir yıl görev yaptıktan sonra 2001 yılında Van İli Özalp İlçe Müftülüğüne, 2003’te Nevşehir İli Derinkuyu İlçe Müftülüğüne, 2008 yılında da Konya İli Güneysınır İlçe Müftülüğüne, 2014 yılında da Konya İl Müftü Yardımcılığına atandı.

Muharrem Biçer, 11.04.2019 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çorum İl Müftülüğü’ne atandı.

Arapça ve orta düzey Almanca bilen Muharrem Biçer, evli ve 3 çocuk babasıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ