Çorum Mercek Haber

‘Leyla’dan Sonra’ projesi

‘Leyla’dan Sonra’ projesi

2014 yılında İstanbul’da başlatılan “Leyla’dan Sonra” projesi Çorum’da da hayat buldu.

Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde öğrenimlerini sürdüren bir grup öğrencinin girişimleriyle Çorum’da da hayat bulan “Leyla’dan Sonra” projesiyle 23 Nisan’da bir çok çocuk sevindirildi.

İstanbul’da bir hastanenin çocuk servisinde tedavi gören Leyla’nın hayatını kaybetmesi ile başlayan projeye destek her geçen gün çoğalıyor.

Tıp Fakültesi öğrencilerinin mezuniyetlerine kadar yürüttüğü, mezuniyetleri ile birlikte öğrencilere devrettikleri proje kapsamında Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören çocuklar 23 Nisan günü unutulmadı.

Tıp Fakültesi öğrencileri, çocuk servisinde tedavi gören çocuklara çeşitli hediyeler vererek onlarla unutulmaz bir gün geçirdi.

“Leyla’dan Sonra” projesinde yer alan ve Tıp Fakültesi öğrencileri adına açıklama yapan İzel İrem Özturan, zor bir süreçten geçen çocuklara manevi olarak destek verdiklerini ifade etti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuk servisinde tedavi gören çocukları unutmadıklarını ifade eden İzel İrem Özturan, “Bizler İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi öğrencilerinin kurucusu olduğu “Leyla’dan Sonra” projesini Hitit Üniversitesi’nde yürüten bir grup tıp öğrencisiyiz. Bu proje kapsamında çocuklarla hastanede güzel vakit geçiriyor, onlarla oyun oynuyor, boyamalar yapıyor, onların iyileşme sürecine manevi olarak destek oluyoruz. Aynı zamanda kronik hastalığı olan çocukların bir dileğini gerçekleştiriyoruz. Bu dilekler bazen bir oyuncak, bazen bir kıyafet oluyor. Biz de bu dileklerini gerçekleştirerek onların mutluluğuna vesile oluyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çeşitli kostümlerle hastaneye gittik. Çocukların yüzlerindeki sevinç ve şaşkınlık bir ömre bedeldi. Geleceğimiz olan çocuklarımızla boyamalar yaptık, danslar ettik, güldük eğlendik. Biz bunları yaparken desteğe de ihtiyaç duyuyoruz. Bizlere destek olmak isteyenler @lshitittip adresinden bizleri takip edebilir veya çocuklarımızın kullanabileceği boyalar, oyuncaklar, kalemleri bizlere göndermek isterlerse hitit@leyladansonra.com adresine mail atabilirler” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ