Çorum Mercek Haber

Aylar, resmen göreve başladı

Aylar, resmen göreve başladı

31 Mart mahalli idareler seçimleri sonucunda Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Mecitözü Belediye Başkanlığı’na seçilen Veli Aylar ile ilçeden Belediye ve İl Genel Meclisi üyesi seçilen isimler mazbatalarını aldı.

Adliye Sarayı’na gelerek mazbatalarını alan Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar, Belediye Meclis üyeleri ile İl Genel Meclisi üyesi Özcan Çetin’e CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi ile partililer eşlik etti.

Mazbata töreninde açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, 31 Mart yerel seçimlerinin Çorum’da sükûnet ve huzur içerisinde geçtiğini ifade ederek, partilerine oy veren vermeyen herkese teşekkür etti.

Tüfekçi ayrıca, Mecitözü’nden Belediye ve İl Genel Meclisi üyesi seçilen isimleri kutlayarak, Meclis üyelerinin partilerini en güzel şekilde temsil edeceklerine ve ilçenin kalkınması için çalışacaklarına inancının tam olduğunu kaydetti.

MECİTÖZÜ’NDE HİZMET BAYRAĞI VELİ AYLAR’DA

31 Mart yerel seçimleri sonucu Mecitözü Belediye Başkanı seçilen Veli Aylar, hizmet bayrağını Ünal Yavuz’dan teslim aldı.

Mecitözü Belediyesi’nde gerçekleşen devir teslim törenine CHP Çorum İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi’nin yanı sıra İlçe Başkanı Ahmet Bilgin, Belediye Meclis üyeleri Sadık Kolukısa, Orhan Irmak, Erdal Yüksel, Ali Erkul, Ünal Çördük ve Elvan Güngören, İl Genel Meclis Üyesi Özcan Çetin, İl Başkan Yardımcıları Gülsemin Türkoğlu, Serpil Yıldız, Bağdat Erzurumlu ve Güngör Atak, geçmiş dönem milletvekili adayı Mehmet Tahtasız ile Mecitözülü vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Mecitözü eski Belediye Başkanı Ünal Yavuz, Mecitözü Belediyesi’ni yüzünün akıyla teslim etmekten gurur duyduğunu dile getirerek, yeni seçilen Belediye Başkanı Veli Aylar’a görevinde başarılar diledi.

Mecitözü Belediye Başkanı Veli Aylar da, Ünal Yavuz’a hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Bu bir bayrak yarışıdır. Bu bayrak yarışı ise sürekli devam edecektir. Çünkü partiler hancı biz yolcuyuz. Ünal Beye ilçemize 5 yıldır yaptığı başarılı hizmetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi de, artık seçimin sona erdiğini ifade ederek, “Ünal Hocamızdan aldığımız sosyal belediyeciliği yeni başkanımız Veli Aylar’ın başarıyla sürdüreceğine inancımız tamdır. Kendisine başarılar diliyorum. Mecitözü halkına hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ise Veli Aylar tarafından Ünal Yavuz’a yaptığı güzel hizmetler anısına çiçek takdim edildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ