Çorum Mercek Haber

Azime Çiftçi, kursiyerlerin ürünlerini inceledi

Azime Çiftçi, kursiyerlerin ürünlerini inceledi

Çorum Valisi Mustafa Çiftçi’nin eşi Azime Çiftçi, Çorum Halk Eğitim Merkezini ziyaret ederek, kursiyerlerin el emeği göz nuru ürünleri yakından inceledi.

Ziyarette kursiyerlerle bol bol sohbet edip isteklerini dinleyen Azime Çiftçi, devletin özellikle kadınlara yönelik çok önemli politikalar geliştirdiğini ifade ederek, kadınların üretime istihdama katılmalarını sağlamak için eğitim programlarının çok ciddi şekilde üzerinde durulduğunu söyledi.

Kursların, kadınların bireysel gelişimlerine katkı sağladığı kadar, üretimi devam ettirmeleri halinde onların ekonomik yapılarını da iyileştirdiğine değinen Azime Çiftçi, “Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde ücretsiz olarak verilen bu kurslarla, kadınlarımız, gençlerimiz hem boş zamanlarını verimli bir şekilde değerlendirmekte, hem kendilerini geliştirmekte, hem de özgüven sahibi bireyler olarak toplumda kendilerine daha sağlam yer edinmektedirler. Burada verilen kurslarla özellikle ev kadınlarımız, üretimde aktif hale gelecek ve yetenekleri, becerileri oranında ekonomik yapılarına katkı sağlayacaklardır. Ben bu kurslara zaman ayıran, katılan tüm kursiyerlerimizi ve onlara bu imkânları sunan öğretmen ve yöneticilerimizi kutluyorum” dedi.

Kursiyerlere başarılar dileyen Azime Çiftçi, meslek edinmek isteyen veya kişisel gelişimlerini daha da arttırmak isteyen herkesin Halk Eğitim Merkezinin sunduğu imkânlardan mutlaka yararlanması gerektiğini belirtti.

Ziyaretten memnuniyet duyan bayan kursiyerler, yapılan faaliyetlerle sosyalleştiklerini ve el becerilerinin daha da arttığını söylediler.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ