Çorum Mercek Haber

Sinek mücadelesi başladı

Sinek mücadelesi başladı

Çorum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler halk sağlığını tehdit eden karasinek, sivrisinek gibi vektör canlılara karşı mücadele çalışmalarına başladı.

Ocak ayı içerisinde çeşitli çalışmalar yapan ekipler şehir merkezine yakın köylerde 206 karasinek ve 30 sivrisinek üreme merkezi tespit etti.

Ekipler daha önceden belirlenen üreme merkezlerine yönelik çalışma başlattı.

Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan havaların ısınmasıyla birlikte merkeze yakın yerlerde tespit edilen vektör üreme merkezlerine yönelik mücadele çalışması başlattıklarını ifade etti. Halkın sağlığının kendileri için oldukça değerli olduğunu belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, “Sadece yaz aylarında değil bahar aylarında da önleyici çalışmalar yaparak halkımızın sağlığını olumsuz etkileyecek olan vektörlere karşı önemler alıyoruz” dedi.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin günün her saatinde çalışma yaptığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan vatandaşlardan da ekiplere yardımcı olmalarını istedi.

Candan, “Ekiplerimiz Ocak ayından itibaren merkeze yakın yerlerde çeşitli çalışmalar gerçekleştirdiler. Bu çalışmalar neticesinde de 206 karasinek, 30 sivrisinek üreme merkezi tespit ettiler. Sineklerin larva bıraktıkları bu dönemde de ilaçlama çalışmalarına başladılar.  Mart ayı içerisinde vektörel mücadele çalışmamız devam ediyor. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı bir yaz ayı geçirebilmesi için evlerinde çöp konteynırlarına bıraktıkları çöp torbalarının ağzını iyice kapatmaları ve çöp konteynırlarının kapaklarını da kapatmaları gerekiyor. Çevre köylerin yanı sıra şehir merkezinde yer alan çöp konteynırlarında da ilaçlama çalışmalarına başladık ve yaz ayı boyunca da sürdüreceğiz” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ