Çorum Mercek Haber

Hititli gençlerden fidan seferberliği

Hititli gençlerden fidan seferberliği

Hitit Üniversitesi’nin 10. yılı dolayısıyla Orman İşletme Müdürlüğü’nün katkılarıyla Kuruçay Köyü mevkiinde oluşturulan 10. Yıl Hatıra Ormanı, dikilen yeni fidanlarla büyümeye devam ediyor.

Bu kapsamda Hitit Üniversitesi’nin, YÖKAK Kurumsal Dış Değerlendirme Sürecindeki toplantıda öğrencilerden gelen talepler doğrultusunda sembolik olarak bütün öğrenciler adına 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanlar dikildi.

Gerçekleştirilen programa Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Öğrenci İşleri Dairesi Başkanı Ömer Çırak, Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Hüseyin Özden ile öğrenciler katıldı.

Hitit Üniversitesi’nin 10. Yıl Hatıra Ormanında ağaçlandırma çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Hitit Üniversitesi’nin YÖKAK sürecinde öğrencilerle yapılan toplantıda gelen talepler doğrultusunda sembolik olarak bütün öğrenciler adına 10. Yıl Hatıra Ormanı’na yeni fidanların dikildiğini açıklayarak, “İnanıyorum ki gençlerimiz de diktikleri fidanlar gibi kendilerini yetiştirip, geliştirerek ülkemizin geleceğine en iyi şekilde katkıda bulunacaklardır” ifadelerini kullandı.

Rektör Alkan, oluşturulan hatıra ormanında tüm akademik ve idari personel adına bir ağaç dikildiğini hatırlatarak, göreve başlayan akademik ve idari personele de benzer şekilde bir fidan dikilip, belgelerinin kendilerine iletildiğini sözlerine ekledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ